Złota Młodzież

Piękne bramki, ambitna gra i zasłużone zwycięstwo – tak w skrócie można opisać postawę podopiecznych Waldemara Jedynaka podczas V Turnieju o Puchar Prezesa Klubu Sportowego Broni Radom. Zmagania odbyły się w dniach 15-18 grudnia w czeskich Mikułowicach.
W turnieju uczestniczyło sześć zespołów. Oprócz naszych juniorów o wysokie lokaty rywalizowały następujące drużyny: Broni Radom, Odry Opole, FC  Wrocław Academy,  Pomologii Pruszków. Poziom zawodów był naprawdę wysoki, choć przed pierwszym gwizdkiem arbitra pozostali uczestnicy obawiali się meczów z KS Polkowice i Bronią Radom. Wszystkie spotkania rozegrano w czeskich Mikułowicach na sztucznej murawie. Pierwsze starcie w wykonaniu czarno – zielonych zakończyło się 4:4 z ekipą z Radomia. Mecze z wrocławską Academią i Pomologią Pruszków zakończyły się kolejno 3:0 i 2:0 na korzyść naszych zawodników. Tak naprawdę największe emocje w Turnieju miały miejsce dopiero podczas ostatniego meczu z Odrą Opole. Polkowiczanie zdawali sobie sprawę, że jeśli chcą myśleć o zwycięstwie w zawodach, muszą pokonać Odrę różnicą co najmniej czterech bramek. Początek meczu nie układał się po myśli podopiecznych Waldemara Jedynaka, bowiem już w 3. minucie opolanie wyszli na prowadzenie. Stracona bramka nie podłamała czarno – zielonych i dzięki wielkiej ambicji i determinacji rozgromili Odrę 8:2. Po meczu odbyła się uroczysta ceremonia wręczania nagród, podczas której wybrano najlepszego zawodnika turnieju. Został nim nasz napastnik Krzysztof Drzazga.

– Widać, że ten zespół ma naprawdę charakter. Zwycięstwo w turnieju nie było przypadkowe. Nasi juniorzy aktualnie zajmują pierwsze miejsce w lidze okręgowej juniorów starszych, a są o dwa lata młodsi od swoich rywali. Jest zatem duża szansa na to, aby podopieczni Waldemara Jedynaka w przyszłym sezonie swoje spotkania rozgrywali w LDJ. Po świętach udadzą się na zgrupowanie zimowe do Rybnika. Zmierzą się tam w grach kontrolnych m.in. z Polonią Bytom i GKS Katowice –mówi Krzysztof Kawałko, koordynator grup młodzieżowych

 

 

Wyniki:

K.S. Polkowice 4-4 Broń Radom

K.S. Polkowice 3-0 FC  Wrocław Academy

K.S. Polkowice 2-0 Pomologia Pruszków

K.S. Polkowice 8-2 Odra Opole