ZG Lubin z pucharem

Piłkarze Zakładów Górniczych Lubin zostali zwycięzcami rozegranego w Polkowicach Turnieju o Puchar Prezesa Związku Pracodawców Polska Miedź. Na podium znalazły się również ZG Sieroszowice- Polkowice i ZG Rudna.

IMG_4382

W turnieju zagrało 12 drużyn pracowniczych z terenu Zagłębia Miedziowego. Zespoły rywalizowały w czterech grupach. Od samego początku ton rywalizacji nadawały cztery ekipy: ZG Sieroszowice – Polkowice, ZG Rudna, ZG Lubin oraz Volkswagen MP, które dotarły do strefy finałowej. W meczu o 3 miejsce ZG Rudna pokonała Volkswagen 2:1. W wielkim finale spotkały się ZG Lubin i ZG Sieroszowice – Polkowice. Lepsi na murawie okazali się górnicy z Lubina pokonując rywali 2:0. Królem strzelców z dorobkiem 8 goli został Paweł Żmudziński z ZG R Najlepszym bramkarzem wybrano Łukasza Kasperskiego, natomiast najlepszym zawodnikiem Damiana Podziewskiego obaj z ZG Lubin.

Nie mniej emocji było w turnieju VIP, gdzie Samorządowcy zmierzyli się z Pracodawcami. W zespole Samorządowców zagrali m.in. radni z Lubina i Polkowic a wśród nich Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik oraz były zawodnik Zagłębie Lubin Romuald Kujawa. W drużynie rywali znaleźli się m.in. były szkoleniowiec Zagłębia Lubin i kadry narodowej Rafał Ulatowski oraz były piłkarze Zagłębia ostatnio pracujący z polkowicką młodzieżą – Andrzej Wójcik. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie gry lepsi okazali się Pracodawcy, którzy wygrali turniej vipów.

Wyniki turnieju piłkarskiego o puchar Prezesa Związku Pracodawców Polska Miedź.

I miejsce ZG Lubin
II miejsce ZG Sieroszowice – Polkowice
III miejsce ZG Rudna

Finał ZG Lubin – ZG Sieroszowice-Polkowice 2:0

Mecz o 3 miejsce
Volkswagen MP – ZG Rudna 1:2

Najlepszy bramkarz – Łukasz Kasperski ( ZG Lubin)
Najlepszy strzelec – Paweł Żmudziński ( ZG Rudna) – 8 goli
Najlepszy zawodnik – Damian Podziewski ( ZG Lubin)