Zagrali w Niechorzu

W dniach 2- 4 maja w Niechorzu odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Football Cup – Niechorze 2014”. Przez trzy dni na boiskach w Gminie Rewal rywalizowało łącznie 19 zespołów z całej Polski.

 

Nasz klub reprezentował zespół z rocznika 2001 prowadzony przez trenera Krzysztofa Wadasa. Młodzicy KS Polkowice rywalizowali w grupie I w której zmierzyli się z: Legią Warszawa, Gedanią Gdańsk, Rozwojem Katowice, Football Academy Szczecin oraz UKS Jedynką Sława Sławno. W rozgrywkach grupowych wiodło się nam ze zmiennym szczęściem. Wybitnie nie służyła nam gra na sztucznej nawierzchni, gdzie popełnialiśmy sporo prostych błędów w opanowaniu piłki. W piątek młodzicy KS-u zagrali dwa spotkania. W swoim pierwszym meczu zespół zmierzył się z późniejszym triumfatorem turnieju – Rozwojem Katowice. Podopieczni trenera Wadasa otrzymali od rywala srogą lekcję futbolu ulegając aż 0-6. W kolejnym pojedynku rozgrywanym na sztucznej nawierzchni zremisowaliśmy bezbramkowo z UKS Sława Sławno. Mimo wyraźnej przewagi polkowiczanie nie potrafili zakończyć żadnej z akcji golem dającym nam zwycięstwo. W tym meczu najbliżej pokonania bramkarza UKS-u był Kuba Nikiforuk, ale jego strzał z bliskiej odległości instynktownie wybronił bramkarz Sławna.

W sobotę naszych młodych piłkarzy czekały kolejne trzy pojedynki. Zaczęliśmy od meczu z Gedanią Gdańsk. Spotkanie wydawało się być pod naszą kontrolą do momentu rzutu wolnego dla Gedanii wykonywanego z około 30 metrów. Silnie uderzona piłka po koźle wpada do bramki całkowicie zaskakując naszego bramkarza. Kolejna głupio stracona bramka załamała zespół  i cały mecz przegraliśmy 1-6. Honorowe trafienie dla KS-u zaliczył Jakub Bresso.

Następnym przeciwnikiem naszego zespołu była niepokonana do tej pory drużyna Warszawskiej Legii. Mecz rozgrywany na naturalnej nawierzchni wyglądał zupełnie inaczej niż poprzednie spotkania.

Moi zawodnicy pokazali charakter i ogromną wolę walki – komentuje trener Wadas. Zespół zagrał bardzo dobrze, konsekwentnie realizując założenia taktyczne. Umiejętnie zastawialiśmy liczne pułapki ofsajdowe i skutecznie rozbijaliśmy akcje warszawiaków, wyprowadzając kontrataki. Jeden z nich zakończył się faulem w odległości około 18 metrów do bramki Legii, gdzie wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Kowalskiego faulował środkowy obrońca Legii, za co otrzymał czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego bardzo dobrze przymierzył nasz kapitan Kamil Grygiel i na trzy minuty przed zakończeniem spotkania uzyskaliśmy jednobramkowe prowadzenie, którego zespół nie oddał do końca i mała sensacja stała się faktem. Pokonaliśmy Legię Warszawa 1-0. Po tym zwycięstwie morale zespołu bardzo wzrosło.

Naszym ostatnim przeciwnikiem w grupie był zespół Football Academy Szczecin. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni i po raz kolejny nie ustrzegliśmy się kilku prostych błędów ulegając przeciwnikowi 1-3,. Jedyne trafienie dla naszego zespołu ponownie tego dnia zaliczył Kamil Grygiel.

Po rozgrywkach grupowych nasz zespół uplasował się na piątym miejscu i w ostatnim dniu turnieju zagrał o 9 miejsce z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg. Mecz rozgrywany na naturalnej nawierzchni był bardzo wyrównany z licznymi sytuacjami pod jedną jak i pod drugą bramką. Strzelcem jedynego gola w meczu był Patryk Morawski, który wykorzystał znakomite podanie od Kamila Grygiela i ze stoickim spokojem przelobował interweniującego bramkarza Kotwicy.

Turniej w Niechorzu był dla nas znakomitą lekcją futbolu i możliwością zmierzenia się z zespołami z  różnych stron Polski. Moi podopieczni zebrali również wiele pochlebnych recenzji od organizatorów turnieju i zostali uhonorowani nagrodą Fair- Play – podsumował turniej trener Krzysztof Wadas.

KS Polkowice: Adrian Krystecki, Paweł Angulski – Emanuel Wilczyk, Hubert Nalichowski, Patryk Morawski, Kamil Grygiel, Michał Turek, Adrian Malik, Kacper Kowalski, Jakub Bresso, Kamil Kuriata,  Michał Mielczarek, Mateusz Bunkiewicz, Ernest Zając, Oskar Kwiecień, Jakub Nikiforuk, Gracjan Cyran

 

Klasyfikacja końcowa

1. Rozwój Katowice
2. Zagłębie Lubin
3. Pogoń Szczecin
4. Football Academy Szczecin
5. Odra Opole
6. Legia Warszawa
7. AS Pomorze Sopot
8. Gedania Gdańsk
9. KS Polkowice
10. AP Kotwica Kołobrzeg
11. Solos Szczecin
12. UKS Jedynka Sława Sławno