Zagrali w finale

Piłkarze KS-u Polkowice z rocznika 2004 zagrali w finale Ligi Młodzików OZPN Legnica. W rywalizacji nasi zawodnicy pokonali m.in. Chojnowiankę Chojnów i Konfeks Legnica.

Legnicki turniej był podsumowaniem zimowego okresu przygotowań do rundy wiosennej. W rywalizacji wzięły udział cztery najlepsze drużyny z naszego regionu: KS Polkowice, Zagłębie Lubin, Konfeks Legnica i Chojnowianka Chojnów. Zawody dostarczyły piłkarzom wielu emocji, a walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego meczu. W pierwszym pojedynku nasi piłkarze pokonali Chojnowiankę 2:0. W drugim swoimi meczu zielono-czarni pechowo ulegli Zagłębiu 0:1, tracąc gola po samobójczym trafieniu. W ostatnim meczu młodzi pokowiczanie zmierzyli się z Chojnowianką. Od samego początku na parkiecie brylowali bracia Borys i Oskar Leopold, którzy co kilka minut stwarzali groźne sytuacje pod bramką rywala. Pojedynek zakończył się naszą wygraną 3:1. W turnieju zwycięzcami byli wszyscy młodzi piłkarze, którzy na parkiecie pokazali charakter i serce do gry a w sporcie to najważniejsze.

Jestem zadowolony z gry, jaką zaprezentowali chłopcy podczas turnieju finałowego. Grali zespołowo i konsekwentnie a na tym etapie naszej pracy to najważniejsze. Wynik to sprawa drugorzędna – powiedział po zakończeniu turnieju trener Sebastian Szymański.

KS Polkowice: Prośniak, Kubasik, Łysakowski, Czarnecki, Poczwardowski, Macała, Lasota, Kowalski, Leopold B., Leopold O.