Zagrają z Zagłębiem

Już jutro podopieczni Janusza Kudyby rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Rywalem czarno – zielonych będzie zespół lubińskiego Zagłębia. Spotkanie odbędzie się w Grodzisku Wlkp.

Na początku stycznia nasi piłkarze wznowili treningi. Na pierwszych zajęciach stawili się wszyscy piłkarze. Są wypoczęci i gotowi do ciężkiej pracy. – Przerwa świąteczna nie spowodowała obniżki formy, ani żaden z piłkarzy nie przybrał na wadze– podkreśla Janusz Kudyba, szkoleniowiec KS Polkowice. Do Polkowic wrócił Łukasz Sierpnia, który minioną rundę przebywał na wypożyczeniu w Dolcanie Ząbki. Nie zabrakło również nowego zawodnika. Jest nim Przemysław Kazimierczak, który jest testowany przez sztab szkoleniowy. Nowy bramkarz w swojej karierze grał m.in. w: Boltonie Wanderers FC, Flocie Świnoujście i Orle Ząbkowice Śląskie. Jutrzejsze spotkanie z Zagłębiem Lubin będzie pierwszym sprawdzianem przed rundą rewanżową. -Przed wyjazdem na obóz przygotowawczy rozegramy dziesięć spotkań kontrolnych. Zmierzymy się z naprawdę dobrymi zespołami. Cieszymy się z takiego doboru sparingpartenrów. Mam nadzieję, że na początku rundy wiosennej zdobędziemy tyle punktów, że nie będziemy się musieli martwić o utrzymanie – mówi Janusz Kudyba, trener KS Polkowice.

Oprócz „miedziowych”, rywalami czarno – zielonych będą m.in.: Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko – Biała czy Miedź Legnica. Szkoleniowiec polkowickiej jedenastki nie wyklucza również spotkań kontrolnych z drużynami czeskimi podczas zgrupowania w Dzierżoniowie – Mamy nadzieję, że w trakcie obozu rozegramy dwa mecze z drużynami z ligi czeskiej. Jeśli aura nie ulegnie zmianie, chcielibyśmy po powrocie zagrać w Polkowicach, by kibicie mieli namiastkę ligi – kończy Janusz Kudyba. Jutrzejszy mecz pomiędzy KS Polkowice a lubińskim Zagłębiem zostanie rozegrany o godzinie 16. na stadionie w Grodzisku Wlkp.