Za nami kolejne turnieje

W Gimnazjum nr 2 w Polkowicach odbyły się dwa turnieje piłkarskie w ramach ligi halowej prowadzonej przez OZPN Legnica. KS Polkowice reprezentowały dwa zespoły – Młodzików i Orlików. Po zaciętych meczach zielono-czarni zajęli miejsca tuż za podium.

 

Poziom zawodów był naprawdę wyrównany. O wyłonieniu trzeciej drużyny zadecydowały dopiero rzuty karne. Ostatecznie podopieczni Krzysztofa Wadasa przegrali 2:1 z Amico Lubin. Najlepszym zespołem wśród młodzików okazała się Odra Ścinawa, która pokonała w finale Chrobrego Głogów. Podobnie emocje towarzyszyły w zmaganiach Orlików. Zespół prowadzony przez Juliusza Ciosa uległ w meczu o trzecie miejsce z Orlą Wąsosz. Turniej wygrał Chrobry Głogów, a tuż za nim uplasowała się Odra Ścinawa.

 

– W tym roku do rozgrywek ligi halowej zgłosiliśmy drużyny chłopców między 8 a 12 rokiem życia. Będą oni rywalizowali ze swoim rówieśnikami m.in. z Głogowa, Lubina, Legnicy czy Złotoryi. Pierwsze dwa turnieje rozegrane w Gimnazjum nr 2 w Polkowicach pokazały, że poziom sportowy drużyn jest bardzo wyrównany. Odbywające się turnieje to nie tylko bardzo dobra forma przygotowania drużyn do rundy wiosennej, ale także oswajanie dzieci ze sportową rywalizacją od najmłodszych lat – mówił po turnieju Marek Staroń, specjalista ds. młodzieży w KS Polkowice. Kolejne zmagania w ramach ligi halowej w Polkowicach odbędą się już w przyszłym roku. W rozgrywkach będą rywalizowały drużyny: młodzików, orlików, żaków i skrzatów.