Wygrana w zaległym meczu

Podopieczni Grzegorza Karmelity pokonali 3:1 drużynę Zrywu Kotla. Bramki dla KS II Polkowice strzelali: Mariusz Szuszkiewicz, Wojtek Jurak i Krystian Baryczkowski. Spotkanie rozegrano w ramach zaległej, 18. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

Początek spotkania nie układał się po myśli gospodarzy, bowiem już w 20. minucie stracili bramkę. Po niespełna kwadransie padł wyrównujący gola dla KS II Polkowice. Wówczas w sytuacji „sam na sam” znalazł się Mariusz Szuszkiewicz, który pewnie umieścił futbolówkę w bramce gości. Po zmianie stron zielono-czarni zagrali zdecydowanie odważniej i dołożyli kolejne, dwa trafienia. W 54. minucie było już 2:1, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Jurak. W 84. minucie padł najładniejszy gol w meczu. Piłkę na połowie rywala wyłuskał Krystian Baryczkowski, który strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza z Kotli. W końcówce meczu polkowiczanie mogli zdobyć czwartą bramkę, ale zabrakło precyzji przy wykończeniu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla KS Polkowice. Swojego zadowolenia z postawy zespołu nie krył po meczu trener Grzegorz Karmelita. – To nie był łatwy mecz. Kotla niespodziewanie wyszła na prowadzenie i broniła wyniku. Na szczęście mój zespół pokazał charakter i konsekwentnie realizował założenia taktyczne. Nasz pressing poskutkował i zdobyliśmy trzy bramki. Cieszymy się z kolejnego kompletu punktów. Dziękuję zawodnikom za walkę i zaangażowanie na boisku.– mówił po meczu Grzegorz Karmelita, trener polkowickich rezerw. Dzięki dzisiejszej wygranej polkowiczanie umocnili się na pozycji wicelidera. Zielono-czarni dotychczas zgromadzili 52 punkty, czyli tyle samo co lider – Kuźnia Jawor. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze sześć kolejek. Jest zatem duża szansa na to, że od przyszłego sezonu kibicie KS II Polkowice będą oglądać swój zespół w IV lidze. – Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w gronie drużyn aspirujących do awansu. Jednakże sezon się jeszcze nie skończył. Zależy mi, aby mój zespół grał na jak najwyższym poziomie. Póki, co o awansie nie myślimy, tylko skupiamy się na najbliższych meczach – kończy Grzegorz Karmelita, trener KS II Polkowice. W następnej kolejce odbędzie się spotkanie na szczycie Klasy Okręgowej Seniorów. Do Polkowic przyjedzie lider rozgrywek – Kuźnia Jawor. Spotkanie odbędzie się 19 maja o godz. 17.

Skład KS II Polkowice: Łukasik – Wieczorek (87. Sitnicki), Kasiński, Sworacki, Niemasz M. (52. Baryczkowski), Kwaśniewski (61. Drzazga), Kusowski (46. Staniecki), Karmelita, Tomyk, Bancewicz (78. Niemasz P.), Szuszkiewicz (46. Jurak).