Wygrana Śląska

Czarno – zieloni ulegli 3:1 ze Śląskiem Wrocław. Jedynego gola dla KS Polkowice zdobył w 4. minucie wychowanek klubu -Dawid Wacławczyk. Spotkanie kontrolne z liderem polskiej Ekstraklasy było czwartym sparingiem rozegranym przez naszych piłkarzy. Mecz odbył się na bocznym boisku kompleksu OSiR w Dzierżoniowie.

Początek meczu czarno – zieloni mieli wręcz wymarzony. Dośrodkowanie Krzysztofa Janusa z rzutu rożnego wykorzystał Dawid Wałcławczyk, który pewnie pokonał Kelemena głową. Trafienie wychowanka KS Polkowice zostało uhonorowane „kołyską”, bowiem Dawidowi urodziła się właśnie córeczka. Gratulujemy!

Po stracie bramki lider Ekstraklasy wziął się do odrabiania strat i po sześciu minutach Cristian Diaz pokonał testowanego w bramce Przemysława Kazimierczaka. Kolejne trafienie dla Śląska miało miejsce w 24. minucie, a na listę strzelców wpisał się Dalibor Stevanovi?. Po zmianie stron padła ostatnia bramka w meczu, której autorem był Waldemar Sobota.
– Śląsk Wrocław to niezwykle wymagający zespół o dużym potencjale. Piłkarze Oresta Lenczyka grają naprawdę bardzo dobrą, poukładaną piłkę. Ponownie straciliśmy trzy bramki po indywidualnych błędach w obronie. Mogliśmy zmniejszyć rozmiary porażki, gdyby napastnicy wykorzystali swoje szanse, a sędzia uznał prawidłowo zdobytą bramkę przez Mateusza Piątkowskiego. Uważam, że sparing ze Śląskiem był bardzo pożyteczny dla nas w okresie przygotowawczym – powiedział nam tuż po meczu Janusz Kudyba, szkoleniowiec KS Polkowice.

Śląsk Wrocław 3-1 KS Polkowice
Cristián Díaz 10, Dalibor Stevanovi? 24, Waldemar Sobota 68 – Dawid Wacławczyk 4

Składy:

KS Polkowice: (I połowa) Przemysław Kazimierczak – Dawid Wacławczyk, Marcin Nowak, Peter Mi?ic, Przemysław Kocot – Krzysztof Janus, Tomasz Salamoński, Kamil Wacławczyk, Maciej Bancewicz, Mateusz Piątkowski – Jakub Więzik. (II połowa) Sebastian Szymański – Michał Miłek, Mateusz Bartków, Rafał Darda, Przemysław Szuszkiewicz – Damian Piotrowski, Patryk Bryła, Krzysztof Kazimierczak, Grzegorz Podstawek, Damian Ałdaś – Łukasz Sierpina.

Śląsk Wrocław: Marián Kelemen – Krzysztof Wołczek, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk, Amir Spahić – Waldemar Sobota (69 Dawid Abramowicz), Dariusz Sztylka (62 Robert Menzel), Mateusz Cetnarski, Dalibor Stevanovi? (76 Paweł Garyga), Piotr ćwielong – Cristián Díaz (68 Marcin Staszewski).

Żółta kartka: Pietrasiak