Wicelider rozgromiony

Piłkarze KS Polkowice wywalczyli pierwszy komplet punktów przed swoją publicznością. W spotkaniu 8. kolejki II ligi zachodniej podopieczni Adama Buczka pokonali 4:0 ROW Rybnik. Bohaterem meczu był Patryk Bryła, który strzelił trzy bramki. Dzięki tej wygranej polkowiczanie przesunęli się o cztery pozycje w ligowej tabeli.

Od pierwszych minut inicjatywa leżała po stronie gospodarzy. To polkowiczanie dyktowali warunki gry i zasłużenie wygrali dzisiejsze spotkanie. W pierwszej części meczu, kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Kopalnianej zobaczyli jedną bramkę. Wynik spotkania w 16. minucie otworzył Patryk Bryła (na zdj.), który popisał się pięknym strzałem z dystansu. Do końca pierwszej połowy, drużyna z Rybnika próbowała doprowadzić do wyrównania, ale doskonale między słupkami bramki KS Polkowice interweniował Przemysław Kazimierczak. Po zmianie stron polkowiczanie dołożyli jeszcze trzy trafienia. Najpierw w 58. minucie strzałem z szesnastu metrów Patryk Bryła pokonał bramkarza gości. W końcówce meczu ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców i zaliczył klasycznego hattricka. W doliczonym czasie gry wychowanek KS Polkowice – Maciej Bancewicz znalazł się w sytuacji „sam na sam”. Popularny „Bancu” zachował zimną krew i tym samym ustalił wynik meczu na 4:0 dla KS Polkowice. – Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa przed swoją publicznością. Zespół konsekwentnie realizował przedmeczowe założenia taktyczne. Strzeliliśmy cztery bramki i wywalczyliśmy trzeci komplet punktów w tym sezonie. Myślami jesteśmy już przy kolejnym meczu z Górnikiem Wałbrzych – mówił Adam Buczek, trener KS Polkowice. W ośmiu meczach polkowiczanie wywalczyli dziewięć punktów i zajmują jedenaste miejsce w ligowej tabeli.
KS Polkowice 4:0 ROW Rybnik

Bramki: Patryk Bryła (16’, 58’, 83’), Maciej Bancewicz (92’)

Żółte karki: Szymon Skrzypczak, Przemysław Kazimierczak – Janusz Wieczorek

Sędzia: Piotr Gajewski

Składy:
KS Polkowice: Kazimierczak – Bartków, Darda, Famulski, Karmelita (46’ Kusowski), Bryła (88’ Bancewicz), Sołtyński, Szczepaniak, Skrzypczak, Szuszkiewicz (33’ Fryzowicz).

ROW Rybnik: Kajzer, Kutarba (69’ Kachel), Szary, Krotofil, Semeniuk, Jary (59’ Kasprzyk), Muszalik, Wieczorek, Kostecki, Szatkowski (60’ Buchała), Gładkowski