Udana runda juniorów

Bardzo udanie zakończyli pierwszą część sezonu w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych zawodnicy KGHM ZANAM Polkowice. Podopieczni trenera Andrzeja Wójcika uplasowali się na wysokim 3. miejscu.

1

Na dorobek punktowy składa się 11 zwycięstw i 6 porażek. W 17 meczach zespół strzelił 63 bramki, tracąc 37. Najlepszym strzelcem zespołu okazał się Dawid Świdwa z dorobkiem 21 trafień.

Miejsce – 3
Punkty – 33
Zwycięstwa – 11
Porażki – 6
Bramki – 63:37
Strzelcy – Świdwa 21, Konefał 10, Suchora 9, Olszewski 7, Wasieńko 5, Kłak 3, Jankowski 2

Po niemrawym początku sezonu zespół „odpalił”, a ostatnie mecze to popis skuteczności zielono-czarnych, którzy aplikowali rywalom ogromną ilość bramek, średnia na mecz to ponad 4 gole. Cieszę się z postawy moich podopiecznych, którzy zgrywali się z meczu na mecz a to, co najważniejsze uwierzyli w swoje duże umiejętności piłkarskie. To procentowało na boisku wysokimi wynikami i ofensywną gra. Już myślimy o nowym sezonie i nowych celach. Chcemy poprawić grę zespołu w defensywie, jako całość. 37 straconych bramek w moim przekonaniu to trochę za dużo by włączyć się do rywalizacji z zespołami zajmującymi pierwsze dwa miejsca tzn. Górnikiem Wałbrzych i Miedzią Legnica. Duża promocja dla tych młodych chłopców to udział w treningach z pierwszym zespołem. Piłka nożna jest sportem nieobliczalnym i wszystko jest możliwe. Pracujemy nad zwiększeniem liczebności kadry, co przyniesie efekt rywalizacji i ożywienia sportowego. Jeśli podejście zawodników utrzyma się na dotychczasowym poziomie to jestem przekonany o wielu niespodziankach w naszym wykonaniu. Wszystkie mecze z najgroźniejszymi rywalami gramy na wyjeździe a my lubimy grać na obcym terenie. Należy zwrócić uwagę, że zespół grał zawsze na zwycięstwo a remisy nam nie „smakują”. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę i kolejne dobre występy juniorów z Polkowic – podsumował trener Andrzej Wójcik.

Galeria zdjęć