Trampkarze wygrali ligę

W ostatnim meczu sezonu 2013/14 młody zespół KS Polkowice postawił kropkę nad „i” zdobywając Mistrzostwo Klasy Okręgowej Trampkarzy. Zielono-czarni pokonali przed własną publicznością Chojnowiankę Chojnów 6:0.

 

Już do przerwy rozwiązał się worek z bramkami i po pierwszej połowie podopieczni trenera Andrzeja Wójcika prowadzili 5:0. W drugiej odsłonie obraz gry zmienił się diametralnie. Nasi piłkarze grali niedokładnie, indywidualnie wielokrotnie tracąc piłkę.

Oglądaliśmy nudną druga cześć meczu, a sytuacji było jak na lekarstwo. Przed spotkaniem liczyłem na wysokie zwycięstwo jednak podejście i minimalizm zespołu w drugiej odsłonie zweryfikował nasze plany. Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje Borys Szatkowski i Ernest Kowal. Pomimo ogromnych kłopotów kadrowych okazaliśmy się najlepszym zespołem w tej klasie rozgrywkowej. Graliśmy na dobrym poziomie, odważnie, strzeliliśmy najwięcej bramek, za co należą się ogromne brawa zawodnikom– podsumował trener Wójcik

KS Polkowice – Chojnowianka Chojnów 6:0 (5:0)
Bramki: Krawczyk 3, Zgała 1, Grzywacz 1, Sobczyk 1

KS Polkowice: Kopaniecki – Kowal, Szatkowski, Czernik – Zgała, Sobczyk, Grzywacz , Kostek, Turoboś -Malinowski, Krawczyk, Chrapko

Zdecydowanie gorzej spisali się młodzicy KS-u, którzy podejmowali lidera rozgrywek lubińskie Zagłębie. Mecz rozpoczął się po myśli trenera Krzysztofa Wadasa. Jego zespół w 6 minucie po strzale Oskara Kwietnia wyszedł na prowadzenie. Szansę na podwyższenie wyniku miał Gracjan Cyran jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Zagłębia. W kolejnych minutach zarysowała się nieznaczna przewaga przyjezdnych i mimo ambitnej postawy naszego zespołu do przerwy prowadziło Zagłębie 3:1. Druga połowa to przewaga gości z nielicznymi sytuacjami pod bramką Zagłębia. Z kilku dogodnych sytuacji rywale wykorzystali tylko jedną i mecz zakończył się zwycięstwem Zagłębia 4:1.

Mimo porażki cały mój zespół zasługuje na słowa pochwały. Zwłaszcza gra do przerwy sprawiała naszym przeciwnikom mnóstwo problemów. Pragnę pogratulować Zagłębiu zdobycia mistrzostwa w Dolnośląskiej Lidze Młodzików – powiedział po meczu trener Wadas.
KS Polkowice: Krystecki – Bunkiewicz, Turek, Malik, Zając, Nalichowski, Kwiecień, Kuriata, Morawski, Podstawek, Nikiforuk, Bresso, Wilczyk, Cyran.