Trampkarze Wójcika najlepsi

Zespół KS Polkowice występujący w Klasie Okręgowej Trampkarzy po rundzie jesiennej z dorobkiem 21 punktów oraz bilansem bramkowym 49-9 zajął 1. miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Andrzeja Wójcika odnieśli 7 zwycięstw i zanotowali tylko jedną porażkę u siebie z Miedzią Legnica.

W rundzie jesiennej drużyna zanotowała wysokie i okazałe zwycięstwa nad Prochowiczanką 16-0, wygrała z Orlą Wąsosz 10-1oraz Górnikiem Złotoryja 12-0. Wynik ten został jednak anulowany, ponieważ Górnik wycofał się z rozgrywek. Drużyna trenera Wójcika strzeliła najwięcej i straciła najmniej bramek. Udany był szczególnie początek sezonu. Młodzi polkowiczanie grali z polotem, szybko, pomysłowo do przodu, stwarzając sobie wiele sytuacji pod bramką rywala. Częste pauzy spowodowane wycofaniem się zespołów wpływały na brak ciągłości meczowej.

Zanotowaliśmy 3-4 przerwy, które nie wpłynęły na mój zespół pozytywnie. Koniec sezonu to dwa zwycięstwa po 3-2 nad niepokonaną do naszego meczu Odrę Ścinawa oraz Chojnowianką. Na tle pozostałych zespołów KS zaprezentował się z dobrej strony. W każdym meczu byliśmy drużyną atakującą, dążącą do strzelenia dużej ilości bramek, grającą otwartą i ofensywną piłkę – mówi trener Andrzej Wójcik. Jednak obok aspektu sportowego najważniejszą rzeczą jest i będzie dla mnie praca nad charakterami zawodników, podejściem do tego, co robimy. W dalszym ciągu będę wymagał punktualności, higieny osobistej, zaangażowania na treningach, szacunku dla kolegów, przeciwnika oraz dbanie o sprzęt. Wynik sportowy jest ważny ale nie najważniejszy – kończy Andrzej Wójcik.