Spisali się na medal!

Podopieczni Konrada Janczaka zajęli trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Polkowic. Zmagania młodzików odbyły się w hali przy Gimnazjum nr 2 w Polkowicach.

W turnieju brały udział cztery zespoły z Zagłębia Miedziowego. Oprócz czarno – zielonych o zwycięstwo rywalizowały takie drużyny jak: Chrobry Głogów, Zagłębie Lubin i Miedź Legnica. Zawody zostały podzielone na dwie rundy, dzięki czemu każda z drużyn miała szansę zrewanżowania się swoim rywalom. Najwięcej emocji dostarczyły nam mecze z udziałem naszych reprezentantów, którzy nie tylko dzielnie bronili polkowickich barw, ale przede wszystkim wykazali się wielkim sercem na boisku. W pierwszej rundzie wygrali dwa mecze – Z Chrobrym Głogów i legnicką Miedzią. Porażkę ponieśli jedynie z lubińskim Zagłębiem. W odsłonie rewanżowej polkowiczanie byli bliscy „odegrania” się „miedziowym”, lecz ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów (1:1). W starciu z Miedzią Legnica ponownie lepsi okazali się podopieczni Konrada Janczaka, którzy strzelili gościom trzy bramki. W ostatniej grze czarno – zieloni przegrali z Chrobrym 1:4. Po rozegraniu dwóch rund zwycięstwo przypadło głogowianom, którzy z dorobkiem jedenastu punktów wyprzedzili o jedno oczko Zagłębie i KS Polkowice. Tuż za podium z dwoma punktami znalazła się Miedź Legnica. Ale na tym nie koniec…Po zakończeniu Turnieju o Puchar Burmistrza Polkowic wyłoniono najlepszego zawodnika zawodów. Niezmiernie miło jest nam Państwa poinformować, że został nim Kacper Osiadły, młodzik KS Polkowice.

Swojego zadowolenia z postawy czarno – zielonych nie krył Konrad Janczak, szkoleniowiec naszych młodzików – Zespół udowodnił, że potrafi grać w piłkę. Jestem naprawdę zadowolony z poziomu i formuły turnieju. Dzięki temu, że rozegrano dwie rundy, każdy zespół miał szansę rewanżu, co było dobrą formą motywacji. Od samego początku moja drużyna była podwójnie zdeterminowana, bo na trybunach licznie dopingowali ich rodzice, za co chciałbym im serdecznie podziękować. Pragnę również podziękować swoim zawodnikom za walkę. Zagrali naprawdę dobry turniej i byli blisko zwycięstwa. Cieszę się, że spośród moich zawodników wyłoniono najlepszego zawodnika turnieju. Kacper zasługiwał na to wyróżnienie, ale jestem przekonany, że do tej nagrody przyczynili się wszyscy chłopcy – powiedział nam tuż po turnieju Konrad Janczak, trener młodzików KS Polkowice.

Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców w turnieju:

 

I RUNDA

K.S.POLKOWICE – ZAGŁęBIE 1-4

1x K.Jeziorny

K.S.POLKOWICE – CHROBRY GŁOGÓW 2-1

1x K.Osiadły

1x H.Zdebiak

K.S.POLKOWICE – MIEDŹ LEGNICA 3-1

1x G.MARSZAŁEK

2x K.OSIADŁY

 

II RUNDA

ZAGŁęBIE – K.S.POLKOWICE 1-1

1x D.MEDYńSKI

CHROBRY GŁOGÓW – K.S.POLKOWICE 4-1

1x K.OSIADŁY

MIEDŹ LEGNICA – K.S.POLKOWICE 0-3

1x M.MACIEJEWICZ

2x K.OSIADŁY

 

TABELA:

1.CHROBRY GŁOGÓW 11 pkt
2.ZAGŁęBIE LUBIN 10 pkt
3.K.S.POLKOWICE 10 pkt
4. MIEDZ LEGNICA 2 pkt