Sparingi juniorów

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach oraz sprzyjającą aurę pogodową połączone siły juniorów starszych oraz juniorów młodszych KGHM ZANAM Polkowice rozegrały dwa bardzo ciekawe sparingi z Pomologią Prószków oraz MKS-em Kluczbork.

20

Pomologia to reprezentant Centralnej Ligi Juniorów Starszych z Prószkowa miasta na Opolszczyźnie, bazującej na szkole sportowej oraz internacie o ciekawej bazie. Mimo tego, że przeciwnicy bronią się przed spadkiem to na boisku zaprezentowali się z dobrej strony pod względem technicznym i taktycznym. Do dobrego poziomu spotkania dostosowali się juniorzy z Polkowic, którzy po pierwszej części meczu prowadzili 2:0 wykazując ogromną ochotę do gry kombinacyjnej. Kiedy po przerwie zielono-czarni uzyskali trzecie trafienie, wydawało się, że polkowiczanie dowiozą bramkową przewagę do końca meczu. Jednak ambitnie grający gospodarze doprowadzili do zasłużonego remisu.

Pomologia Prószków – KGHM ZANAM Polkowice 3: 3 (0:2)
Bramki dla Polkowic: Konefał 2, Suchora

Drugi mecz to wysoka przegrana 2:5 z liderem Opolskiej Ligi Juniorów Starszych – MKS-em Kluczbork. Wynik spotkania świadczy o łatwej wygranej gospodarzy, jednak na boisku toczyła się wyrównana gra a proste błędy bezlitośnie wykorzystali juniorzy MKS-u, którzy potwierdzili, że są solidną drużyną, która poniosła tylko jedną porażkę w rozgrywkach. Mimo straty 5 bramek polkowiczanie atakowali do samego końca, stwarzając kilka groźnych sytuacji, ale zabrakło wykończenia.

MKS Kluczbork – KGHM ZANAM 5:2 (2:1)
Bramki dla Polkowic: Wasieńko, Suchora

KGHM ZANAM Polkowice: Malec, Żurkowski, Kłak, Żywakowski, Sobczak, Tański, Jankowski, Suchora, Konefał, Wasieńko, Świdwa, Malinowski, Krawczyk, Frankowski, Kopeć, Leśniewski, Sołtys

Dwie bardzo ciekawe konfrontacje z zespołami o innej kulturze gry to dla naszego zespołu kolejna nauka.Zaprezentowaliśmy się z dobrej strony pod względem gry do przodu, jednak mankamenty w obronie przy stałych fragmentach gry dla przeciwnika oraz skracania pola przez obrońców są zdecydowanie do poprawki. Dużo ciepłych słów należy się juniorom młodszym, którzy na tle starszych kolegów zdali egzamin dojrzałości boiskowej.Ostatnim akcentem piłkarskim w tym roku będzie turniej halowy w Kobierzycach o międzynarodowej obsadzie. Tym turniejem zakończymy bardzo udaną jesień juniorów starszych, którzy przezimują na 3 miejscu w tabeli rozbudzonymi nadziejami na utrzymanie dobrego miejsca. Pracujemy dalej a dobry wynik to efekt konsolidacji zespołu i poprawy indywidualnych umiejętności mojego zespołu. Liczę na powrót 2-3 kontuzjowanych zawodników, którzy wzmocnią rywalizację w zespole – podsumował trener Andrzej Wójcik.