Mapa strony

Razem dla Kuby już w piątek

Piłkarze Górnika,  futsalowcy, polkowiccy samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych zagrają dla ciężko chorego 21-letniego Kuby, bramkarza zielono-czarnych. W akcję pomocy młodemu polkowiczaninowi zaangażowało się wiele podmiotów i darczyńców z całego kraju. 

 

– Jako klub nie wyobrażaliśmy sobie innej sytuacji. Musieliśmy włączyć się w akcję. Zapraszamy serdecznie wszystkich, by dołączyli do nas w najbliższy piątek. Na stadionie będzie nasz pierwszy zespół, będą futsalowcy. Wszyscy razem będziemy zbierać pieniądze na leczenie Kuby. Musimy zrobić wszystko, by jak najszybciej wrócił na boisko – mówi Tomasz Szulc, dyrektor klubu.

Impreza charytatywna pod hasłem „Razem dla Kuby” rozpocznie się w najbliższy piątek (16.07) o godzinie 19.00. Głównym punktem wydarzenia jest turniej piłki nożnej, w którym wezmą udział zawodnicy Górnika, futsalowcy, samorządowcy oraz nasze służby mundurowe. Poza tym, odbędą się licytacje m.in. koszulki reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego. Będzie też mnóstwo ciast, napoi i atrakcji dla dzieci. Odwiedzą nas także motocykliści oraz strażacy z OSP Sobin i PSP w Polkowicach – mówi Wojciech Żbikowski z komitetu społecznego „Razem dla Kuby”

Pieniądze, które uda się zebrać podczas wydarzenia przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Jakuba Kopanieckiego. Bramkarz zielono-czarnych na początku czerwca dowiedział się, że ma guza mózgu. Przeszedł już dwie operacje. Rodzina czeka obecnie na kompletne wyniki badań, na podstawie których lekarze zdecydują o dalszym etapie leczenia. Nie wiadomo jeszcze ile środków będzie potrzeba, by Jakub mógł wrócić do zdrowia.