Przepłynęli Odrę

W meczu Klasy Okręgowej Seniorów piłkarze KS Polkowice pokonali na wyjeździe Odrę Ścinawa 3:2. Po zwycięstwie w Ścinawie zielono-czarni tracą do 1 miejsca w lidzie już tylko 1 punkt.

Majówka okazała się udana dla piłkarzy KS-u Polkowice. Nasz zespół pokonał w meczu wyjazdowym drużynę ze Ścinawy 3:2. Polkowiczanie przystąpili do spotkania osłabieni brakiem czołowych graczy. Z powodu kontuzji nie zagrali Karol Fryzowicz i Szymon Szymik. Pierwsza branka w meczu padła już w 7 min. a na listę strzelców wpisał się Dawid Wacławczyk i było 1:0 dla naszego zespołu. 5 minut przed przerwą na 2:0 dla podopiecznych trenera Zbigniewa Mandziejewicza podwyższył Konrad Sikorski. Po zmianie stron było już trochę gorzej. Do głosu doszli piłkarze Odry, a doświadczony Tomasz Moskal dwukrotnie umieścił futbolówkę w bramce Rafała Janczaka. Ostatnie słowo należało jednak do naszej drużyny. Wynik spotkanie po indywidualnej akcji ustalił w 85 min. Kamil Zawadzki. W Ścinawie KS Polkowice pokonał miejscową Odrę 3:2. W innym meczu lider rozgrywek Chojnowianka Chojnów przegrała na wyjeździe z rezerwami Chrobrego Głogów 0:2. Po zwycięstwie w Ścinawie nasi piłkarze tracą do lidera już tylko 1 punkt. W sobotę polkowiczanie podejmować będą u siebie KS Legnickie Pole.

Orda Ścinawa – KS Polkowice 2:3 (0:2)
Bramki dla KS: Wacławczyk 7, Sikorski 40, Zawadzki 85
Bramki dla Odry: Moskal 57, 75

KS Polkowice: Janczak – Stępień, Wacławczyk, Kasiński, Bancewicz, Sikorski, Drzazga, Sworacki, Zawadzki, Szuszkiewicz (75 Kochman), Karpiński.