Mapa strony

Przed nami inauguracja rundy wiosennej

Wygraną 3:0 ze Ślęzą Wrocław podopieczni Adama Buczka zakończyli przygotowania do drugiej części sezonu. – Zespół w należyty sposób przepracował czas między rundami i jest gotowy do walki o ligowe punkty – zapowiada szkoleniowiec zielono-czarnych.

 

Przygotowania do rundy wiosennej polkowiczanie rozpoczęli już na początku stycznia. Zanim zielono-czarni wyjechali na zgrupowanie do Grodziska Wlkp. trenowali na swoich obiektach, w hali w Chocianowie i na sztucznej płycie w Głogowie. W zajęciach wzięli udział wszyscy piłkarze z pierwszego zespołu. Indywidualnie trenował również Dawid Wacławczyk, który w zeszłym roku przeszedł operację. – Dawid jest w trakcie rehabilitacji. Jest w coraz lepszej dyspozycji. Jego stan zdrowia z każdym dniem ulega poprawie – mówi Adam Buczek, trener KS Polkowice. Przed zgrupowaniem do KS Polkowice dołączyli również Szymon Skrzypczak, który pierwszą fazę przygotowań odbył z pierwszym zespołem Zagłębia Lubin oraz Adrian Cieślak z Lecha Poznań. Ponadto zielono-czarni przeszli także profesjonalne badania wydolnościowe, które przeprowadził dr Bartosz Ochmann z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

 

W trakcie obozu polkowiczanie rozegrali pięć sparingów, m.in. z pierwszoligową Wartą Poznań. Spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się bezbramkowym remisem (wyniki z pozostałych meczów poniżej). Ostatnim sprawdzianem, przed inauguracją drugiej części sezonu, dla KS Polkowice był mecz kontrolny ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0 dla KS Polkowice. Wszystkie bramki padły dopiero po zmianie stron. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Szymon Sołtyński, który po składnej akcji zielono-czarnych pewnie umieścił futbolówkę między słupkami Ślęzy. W 64. minucie bramkarz rywala musiał ponownie wyciągać piłkę ze swojej siatki. Wówczas najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Bartków, który mocnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki wrocławian. Wynik meczu w 77. minucie ustalił Patryk Bryła. Pierwszy mecz mistrzowski polkowiczanie rozegrają już 9 marca w Katowicach z miejscowym Rozwojem. Początek meczu o godz. 15. Spotkanie odbędzie się w ramach 18. kolejki II ligi zachodniej. Wiadomo również, że kolejny mecz z udziałem naszych piłkarzy się nie odbędzie. Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej – drużyna Lecha Rypin wycofała się z rozgrywek. W związku z czym polkowiczanom zostanie przyznany walkower.

Wyniki:
KS Polkowice 2:2 Jarota Jarocin
KS Polkowice 1:1 Polonia Środa Wielkopolska
KS Polkowice 0:1 Nielba Wągrowiec
KS Polkowice 3:0 Grom Wolsztyn
KS Polkowice 0:0 Warta Poznań