Pożyteczny sparing

W swoim kolejnym meczu kontrolnym piłkarze KS-u Polkowice ulegli spadkowiczowi z III ligi GKS Dopiewo 2:3. Bramki dla podopiecznych trenera Jarosława Pedryca zdobyli Maciej Bancewicz i Krzysztof Drzazga.

 

Zespół GKS-u już na początku spotkania pokazał, że potrafi grać w piłkę, a doświadczenie zdobyte w 3. lidze było widoczne na boisku. Polkowiczanie nie ustępowali jednak rywalom. Drużyna KS-u złożona z młodych zawodników kierowanych przez doświadczonych Macieja Bancewicza i Karola Fryzowicz radziła sobie jak równy z równym. Podopieczni trenera Pedryca zaczęli z wysokiego „C”. W 16 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Maciej Bancewicz, a chwilę później po bramce Krzysztofa Drzazgi było już 2:0. Gdy wydawało się, że nasi będą kontrolować przebieg meczu kuriozalne błędy popełnili kolejno Bartosz Stępień i Mateusz Surożyński. Gracze z Dopiewa wykorzystali to bezlitośnie i w 40. minucie doprowadzili do wyrównania zdobywając dwa gole. W 55 min. padła kolejna bramka dla rywala. Piłkę w pole karne z rzutu rożnego posłał pomocnik GKS-u. Obrońcy popełnili błąd w kryciu i zrobiło się 3:2 dla Dopiewa. Końcówka należała do naszego zespołu, który w ostatnich 15 minutach zamknął rywala na jego połowie. Niestety bramka nie padła i mecz zakończył się wygraną GKS-u 3:2. W niedzielę na zakończenie obozu KS Polkowice zagra z 3. ligowym UKP Zielona Góra.

GKS Dopiewo – KS Polkowice 3:2 (2:2)

Bramki dla KS-u: Bancewicz 16, Drzazga 25


KS Polkowice:
Sajak – Zawadzki, Stępień, Sworacki, Karpiński, Fryzowicz, Drzazga, Surożyński, Bancewicz, Nowakowski, zawodnik testowany.

Po przerwie grali również: Marusiak, Cios, Dybizbański, Bekieszczuk.