Pechowa końcówka meczu

Podopieczni Janusza Kudyby pechowo przegrali z 1:2 z GKS Katowice. To już drugi mecz z rzędu, w którym czarno – zieloni tracą gola w doliczonym czasie gry. Honorową bramkę dla KS Polkowice w 8. minucie strzelił Grzegorz Kuświk. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 26. kolejki I ligi.

Podobnie jak przed kilkoma dniami w Nowym Sączu, polkowiczanie w meczu z GKS zagrali bardzo ambitnie. Mimo to los ich nie rozpieszcza. W dwóch spotkaniach z rzędu prowadzą po bramkach Grzegorza Kuświka, a następnie przegrywają po trafieniach rywali w doliczonym czasie gry. Czarno –zieloni od pierwszych minut stwarzali groźne akcję, z których jedna już w 8. minucie zakończyła się bramką. Jej autorem okazał się Grzegorz Kuświk, który pięknym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy goście doprowadzili do wyrównania. Po błędzie naszej obrony Mateusz Zachara znalazł się w sytuacji „sam na sam” i pewnie pokonał Przemysława Kazimierczaka. Chwilę później podopieczni Janusza Kudyby ponownie wpakowali piłkę do siatki GKS. Niestety sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki, a jedynie ukarał żółtą kartką Grzegorza Kuświka. Po zmianie stron gra toczyła się na wyrównanym poziome. Gdy wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, goście strzelili zwycięskiego gola. W doliczonym czasie gry zamieszanie w polu karnym KS Polkowice doskonale wykorzystał Kamil Szymura i dał Kotwicom trzy punkty. Tuż po wznowieniu gry ze środka boiska, sędzia zakończył dzisiejsze zawody. W najbliższą niedzielę przed KS Polkowice bardzo trudny mecz. Podopieczni Janusza Kudyby jadą do dalekiej Niecieczy, gdzie zmierzą się z wiceliderem pierwszej ligi – Termalicą.

KS Polkowice 1-2 GKS Katowice

Grzegorz Kuświk 8 – Mateusz Zachara 35, Kamil Szymura 90

KS Polkowice: Przemysław Kazimierczak – Mateusz Bartków, Marcin Nowak, Rafał Darda, Przemysław Szuszkiewicz – Damian Piotrowski, Mateusz Peroński (83′ Grzegorz Podstawek), Krzysztof Janus, Damian Dąbrowski, Damian Ałdaś (75 'Maciej Bancewicz) – Grzegorz Kuświk.

GKS Katowice: Witold Sabela – Tomasz Rzepka (46′ Kamil Cholerzyński), Jacek Kowalczyk, Kamil Szymura, Bartosz Sobotka – Przemysław Pitry (62′ Patryk Stefański), Jan Beliancin, Tomasz Hołota, Piotr Gierczak (84′ Bartłomiej Chwalibogowski), Damian Chmiel – Mateusz Zachara.

Żółte kartki : Kuświk – Chmiel, Cholerzyński.

Sędzia : Piotr Wasilewski(Kalisz).