Parasol wygrał U-10

10 zespołów z Dolnego Śląska rywalizowało w polkowickiem turnieju U-10. Zawody wygrali młodzi piłkarze Parasola Wrocław, którzy w finale pokonali Polonię Stal Świdnica. Turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Polkowic.

tu10

Turniej U-10 zgromadził na stadionie przy ul. Kopalnianej w Polkowicach najlepsze dolnośląskie ekipy w tej kategorii wiekowej. Na murawie zaprezentowali się m.in. Zagłębie Lubin, Parasol Wrocław czy Polonia Stal Świdnica. 10 zespołów rywalizowało w dwóch grupach. W pierwszej znalazły się: Lechia Dzierżoniów, Zagłębie Lubin, Korona Wschowa oraz Polonia Środa Śląska i KGHM ZANAM Polkowice. Drugą grupę tworzyły: Chrobry Głogów, Polonia Stal Świdnica, Amico Lubin, Parasol Wrocław i Baszta Wałbrzych.

Do fazy finałowej dotarły cztery zespoły. Zagłębie Lubin zagrało z Polonią Stal Świdnica a Parasol Wrocław z KGHM ZANAM Polkowice. W walce o 1 miejsce zmierzyły się Polonia i Parasol. Lepsi okazali się wrocławianie, którzy pokonali rywala ze Świdnicy 2:1. W małym finale doszło do meczu derbowego, w którym Zagłębie zagrało z KGHM ZANAM. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 2:2 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W tym elemencie gry lepsi okazali się młodzi piłkarze Zagłębia Lubin zajmując 3 miejsce w turnieju. Najlepszym bramkarzem został Alan Andrzejewski z Parasola Wrocław, najlepszym zawodnikiem Patryk Paratuta z Polonii Stal Świdnica, natomiast królem strzelców Mateusz Dziewiatowski z Zagłębia Lubin.