Młodzież z przyszłością

Runda jesienna sezonu 2013/2014 w wykonaniu drużyn młodzieżowych KS Polkowice należała do udanych. Zespoły juniorów, trampkarzy jak i młodzików zajmowały wysokie miejsca w lidze.

Rozmowa z trenerem koordynatorem grup młodzieżowych KS Polkowice – Krzysztofem Wadasem. Cz. 2

Jesteśmy w tej chwili na półmetku rozgrywek. Jak można podsumować rundę jesienną?

Krzysztof Wadas: Juniorzy starsi nie zawiedli i są dość wysoko w tabeli rozgrywek. Często trener Waldemar Jedynak nie może skorzystać ze wszystkich swoich graczy, ponieważ część jego zawodników wspomaga drugi zespół seniorów. W Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych ciężka praca przed trenerem Hubertem Urbańskim, który rozpoczął zajęcia z nowym zespołem. Jego dotychczasowa drużyna w komplecie przeszła do juniorów starszych. Po słabym początku, pod koniec rundy jesiennej było widać znaczną poprawę. W Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy trener Konrad Janczak również zdobył kilka ważnych punktów, grając młodszym rocznikiem, co dobrze rokuje na przyszły sezon. Zespół 2001 miał bardzo dobry początek rozgrywek. Zaowocowało to awansem do grupy mistrzowskiej. Trampkarze i młodzicy rywalizujący w klasie okręgowej osiągają wysokie wyniki. Zespół trampkarzy prowadzony przez trenera Andrzeja Wójcika jest liderem w swojej klasie rozgrywkowej. Młodzicy trenera Juliusza Ciosa pomimo kilku porażek, zbierali pozytywne recenzje za grę, a to jest dzisiaj bardzo ważne. Mamy również kilka zespołów biorących udział w ligach turniejowych. Wypadamy w nich bardzo dobrze na tle przeciwników. Widać, że szkolenie idzie w dobrym kierunku.

Mówiąc o szkoleniu młodzieży należy również wspomnieć o współpracy KS Polkowice ze szkołami.

Krzysztof Wadas: Udało nam się w tym roku we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym Polkowice utworzyć w Gimnazjum nr 2 klasę sportową. Dla chłopców o profilu piłka nożna, natomiast dla dziewcząt o profilu koszykówka. Dzięki temu dzieci poza treningami w klubie mają dodatkowo 10 godzin zajęć wychowania fizycznego. Mamy nadzieję kontynuować tę współpracę i cyklicznie tworzyć nowe klasy. Utworzyliśmy również we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Polkowicach klasę ze zwiększoną ilością godzin wychowania fizycznego. Oprócz planowanych czterech godzin lekcyjnych, dodatkowo klasa bierze udział w dwóch godzinach SKS-u, a zajęcia są ukierunkowane na piłkę nożną. Z dwóch klas pierwszych na zajęcia SKS uczęszcza 27 chłopców. Po tym trzyletnim cyklu nauki w szkole podstawowej planujemy utworzyć czwartą klasę o profilu piłkarskim. Jest to korzystne zarówno dla szkoły jak i dla klubu. Każda dodatkowa godzina przepracowana nad doskonaleniem umiejętności piłkarskich zaprocentuje w przyszłości.