Mapa strony

Konferencja przed nowym sezonem

Po czwartkowej prezentacji drużyny w siedzibie klubu odbyła się konferencja prasowa. Z dziennikarzami spotkali się: prezes Górnika Polkowice – Waldemar Jedynak, trener – Szymon Szydełko oraz kapitan zespołu – Rafał Karmelita.

Dziennikarze pytali trenera Szymona Szydełko o zmiany kadrowe i przebudowę zespołu.

Szymon Szydełko:  Szczerze mówiąc w swojej karierze nie miałem do czynienia z sytuacją kiedy w składzie następują nie korekty ale prawdziwa personalna rewolucja. Jednak mnie to nie przeraża. W przeszłości miałem do czynienia z sytuacją kiedy po spadku do niższej ligi praktycznie został skład bez zmian i okazało się, że nie był to atut w walce o punkty klasę niżej. Budujemy od nowa zespół, ale to nie jest zespół złożony z przypadkowych ludzi. To zawodnicy, których znalem wcześniej z lig, w których akurat prowadziłem zespoły. Dobierani byli starannie. Mam zespół na pewno głodny grania. O co powalczymy? Zawsze gram o komplet zwycięstw i o awans. Ale to piłka nożna. Możemy w sierpniu być na czele tabeli a we wrześniu w środku tabeli.

Nowy kapitan drużyny – Rafał Karmelita mówił, że atmosfera w szatni jest budująca i to będzie wielkim atutem Zielono-Czarnych w walce o punkty.

Rafał Karmelita: Wiosną naprawdę niewiele brakowało nam abyśmy się utrzymali w 1 lidze. Ale to już historia. Ci, którzy są w  Górniku chcą za klub „umierać”. Chcemy w każdym meczu pokazywać co to znaczy gryźć trawę. Wierzę, że będzie dobrze. Mam nadzieję, że Górnik szybko odbuduje się wspólnie z kibicami, którzy w nas wierzą.

Foto: Krzysztof Golis/Górnik Polkowice

Galeria zdjęć