Mapa strony

Juniorzy wygrali z Karkonoszami

Z trzema punktami wrócili z Jeleniej Góry juniorzy KS Polkowice, rywalizujący w lidze dolnośląskiej. Podopieczni trenerów Andrzeja Wójcika i Marcina Jeziornego pokonali Karkonosze Jelenia Góra 4:1. Na listę strzelców wpisali się: Dawid Świdwa 2, Kacper Kędziora i Jakub Kobyliński.

Środowy mecz pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra a juniorami KS Polkowice miał odbyć się na głównym stadionie przy ul. Złotniczej jednak w ostatniej chwili gospodarze zmienili miejsce rozgrywania zawodów .Ostatecznie mecz odbył się na boisku w Cieplicach, jednak stan murawy przypominał pastwisko, na którym przed meczem pasły się krowy. Lepiej do warunków przystosowali się nasi piłkarze, którzy po dwóch składnych akcjach z prawej strony boiska wyszli na prowadzenie 2:0. Pierwsza bramka to daleki wyrzut z autu Malawskiego do Świdwy ,który nienagannie przyjął piłkę i lewą nogą nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Drugi gol to zasługa  Olszewskiego , który przedarł się prawą stroną boiska a mocne i precyzyjne dośrodkowanie trafiło pod nogi Świdwy ,który dopełnił formalności. KS kontrolował przebieg wydarzeń na boisku a gospodarze starali się zdobyć kontaktową bramkę, lecz robili to anemicznie i bez wyrazu.

Druga część meczu to zdecydowanie ciekawsze widowisko i szybko strzelone dwie bramki.  Pierwsza przez Kędziorę ,który po solowej akcji wymanewrował obrońców oraz bramkarza i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce. Druga to typowa kontra w wykonaniu Osiadłego i Kobylińskiego ,którzy zupełnie pozostawieni bez opieki obrońców zabawili się z bramkarzem gospodarzy, a ten drugi spokojnie dopełnił formalności po podaniu Osiadłego. Wyśmienitą sytuację do podwyższenia wyniku miał Sobczyk ,który po podaniu Jankowskiego wyszedł sam na sam z golkiperem miejscowych, który w brawurowy sposób uchronił zespół od utraty piątego gola. Wysokie prowadzenie uśpiło zielono-czarnych ,którzy w ostatnich 15 minutach oddali gospodarzom „rządzenie na boisku”. W 78 minucie w zupełnie niegroźnej sytuacji sędzia dyktuje karnego dla Karkonoszy jednak egzekutor Karkonoszy obija słupek bramki Zdobylaka .W kolejnych 8 minutach zawodnicy gospodarzy marnują dwie 100% sytuacje, a ich starania zostały uwieńczone honorowym golem w 85 minucie meczu.

Karkonosze Jelenia Góra – KS Polkowice 1:4 (0:2)
Bramki dla KS: Świdwa 2,Kędziora,Kobyliński

KS Polkowice: Zdobylak, Malawski, Żurkowski, Cichy, Kielar, Żywakowski, Olszewski, Osiadły, Kostek, Świdwa , Kędziora

Na zmiany wchodzili: Kobyliński, Wasieńko, Jankowski, Sobczyk, Malec, Kopeć