Juniorzy nie dali rady

W I kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli Karkonoszom Jelenia Góra 1:4. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Patryk Kłak.                                      

8

Szybko zdobyta bramka po wzorowym rozegraniu rzutu wolnego przez Jarosława Tkaczyka i celnej główce Patryka Kłaka podziałała na gospodarzy jak kubeł zimnej wody. Wydawało się, że to nasz zespół pójdzie za ciosem. Jednak sytuacja zmieniła się diametralnie, kiedy to w 6 min. czerwoną kartkę zobaczył Dominik Suchora, a gospodarze doprowadzili do remisu. Jeszcze w tej części spotkania arbiter wykluczył z gry kolejnego gracza z Polkowic – Kordiana Tańskiego i sytuacja zrobiła się dramatyczna. Nie podłamało to jednak naszej drużyny, która starała się nadal walczyć o korzystny wynik. Najdogodniejszą okazję miał w 45 min. Dawid Sołtys, który po prostopadłym podaniu znalazł się sam na sam z bramkarzem Karkonoszy i strzelił w słupek. Druga część meczu to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy wykorzystali przewagę w polu i pokonali KGHM ZANAM 4:1.

Plan, który mieliśmy na ten mecz legł w gruzach a ilość błędnych decyzji w naszym wykonaniu to materiał do dyskusji i przemyśleń podczas analizy pomeczowej. Część zawodników w dzisiejszym meczu była jeszcze na nadmorskich plażach gdzie gra się dla przyjemności – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

Karkonosze Jelenia Góra – KGHM ZANAM Polkowice 4:1 (1:1)
Bramka – Patryk Kłak

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak – Żurkowski, Żywakowski, Kłak, Tkaczyk -Tański-Jankowski(Konefał), Suchora, Sołtys, Wasieńko(Malawski) -Kost.

Rezerwowi- Bielecki

Kartki – Kostek, Żywakowski, Konefal, Żurkowski, Tkaczyk -żółte
Suchora, Tański- czerwone