Grała polkowicka młodzież

Ze zmiennym szczęściem grały nasze drużyny młodzieżowe. Swoje pojedynki w Lidze Dolnośląskiej wygrali juniorzy. Mniej szczęścia mieli natomiast trampkarze oraz młodzicy.

Liga Dolnośląska Juniorów

KS Polkowice – Stal Świdnica 7:0 (2:0)

Bramki: Matusiak 3, Bekieszczuk, Żelem, Kochman, Surożyński

KS Polkowice: Gromada, Żelem (Pietrzak), Stępień (Bogatko), Dybizbański, Kwiecień, Cieśla (Seta), Bekieszczuk, Cios, Zawadzki (Surożyński), Kochman, Pietruszka (Matusiak).

Klasa Okręgowa Trampkarzy

Miedz Legnica – KS Polkowice  6: 1 (3: 0)

Bramka dla KS: Zgała
KS Polkowice: Kowal, Krawczyk, Malinowski, Sobczyk – Zgała, Turoboś, Kostek, Grzywacz-Chrapko.

W okrojonym i mocno eksperymentalnym 9 osobowym  składzie spowodowanym wycieczkami, chorobami i urazami, drużyna KS Polkowice wyjechała na mecz ligowy do Legnicy. W składzie zabrakło chorego bramkarza Jakuba Komanieckiego, którego zastąpił zawodnik z pola. Nie zagrał również Jakub Krzysiek. Początek meczu nie zapowiadał wysokiej porażki. Swoje 100% sytuacje do zdobycia goli mieli Dawid Kostek i Piotr Zgała. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak właśnie się stało. Gospodarze zdobyli bramkę i z minuty na minutę osiągnęli przewagę prowadząc po pierwszej połowie 3:0. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a na boisku nadal dominowali piłkarze Miedzi wygrywając 6:1. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył po indywidualnej akcji Michał Malinowski, który przebiegł z piłką 80 metrów mijając po drodze rywali.

Wynik meczu odzwierciedla wydarzenia na boisku. Mimo osłabienia kadrowego chłopcy starali się dorównać przeciwnikowi a momentami nie było widać, że rywal jest w przewadze liczebnej – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.