Grała polkowicka młodzież

W miniony weekend na boiskach ligowych rywalizowały nasze drużyny młodzieżowe. Najlepiej spisali się trampkarze KS-u Polkowice. Podopieczni trenera Andrzeja Wójcika pokonali w Ścinawie miejscową Odrę 3:2.

Liga Dolnośląska Juniorów
MKS Oława – KS Polkowice 6:1(3:0)
KS Polkowice: Gromada – Żelem, Kwiecień, Cieśla, Bogatko, Rytkowski (30min. Grzegorzewski), Cios, Kochman, Kozina, Bekieszczuk, Pietrzak
Bramka dla KS-u: Cios z karnego

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych
MKS Oława – KS Polkowice 4:2

Liga Dolnośląska Młodzików
Javoria Jawor – KS Polkowice 3:1

Klasa Okręgowa Młodzików
Odra Ścinawa – KS Polkowice 3:2

Klasa Okręgowa Trampkarzy
Odra Ścinawa – KS Polkowice 2:3 (1:3)
Bramki dla KS-u: Kostek 1, Krawczyk 2
KS Polkowice: Kopaniecki – Kowal, Szatkowski, Sobczyk – Zgała, Kocik, Frankowski, Turoboś – Kostek, Malinowski, Krawczyk, Chrapko, Krzysiek, Czernik

W meczu na szczycie Klasy Okręgowej Trampkarzy drużyna KS-u pokonała na wyjeździe Odrę Ścinawa 3:2. Po ostatniej porażce w Legnicy polkowiczanie stracili fotel lidera i to Odra prowadziła w tabeli z przewagą 2 punktów. Tak, więc jedynym celem było zwycięstwo. Od początku mecz układał się po myśli trenera KS-u Andrzeja Wójcika.
Zdominowaliśmy poczynania na boisku a Odra sprawiała wrażenie drużyny w letargu. Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, natomiast przeciwnik był groźny przy stałych fragmentach gry. Pierwsza bramka to indywidualny popis Dawida Kostka, który mimo problemów z plecami dał zespołowi zasłużone prowadzenie- mówi trener Andrzej Wójcik.

Bramka na 2:0 to wzorowo rozegrana akcja i prostopadłe podanie od Krystiana Turobosia do szybkiego Adriana Krawczyka. Dopiero po tym golu Odra zaczęła odrabiać straty. Odpowiedź KS-u była natychmiastowa. Ponownie prostopadłe podanie tym razem od Piotra Zgały i Adrian Krawczyk kończy zespołową akcję. W drugiej odsłonie Odra zaczęła grać i mecz zrobił się bardzo ciekawy. Gospodarze dążyli do strzelenia kontaktowej bramki a mięli ku temu okazję z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką w polu karnym. Na wysokości zadania stanął Jakub Kopaniecki, który w sobie wiadomy sposób obronił jedenastkę.

W ogromnym upale zaczęliśmy popełniać błędy i po jednym z nich nasz obrońca trafił tak niefortunnie przeciwnika, że piłka lobem wpadł do bramki. Sędzia przedłużył mecz o 4 min a przeciwnik zwietrzył szansę na wyrównanie. Jednak dzięki ogromnej determinacji dowieźliśmy zwycięstwo do końca i to my jesteśmy liderem. Przed meczem powiedziałem zawodnikom, że praktycznie przez cały rok byliśmy na 1 miejscu i ono się nam należy. Z uwagi na przejście wszystkich piłkarzy do juniorów młodszych będzie to dla nas mały sukces wpisany w CV każdego zawodnika. Mecz wygrał zespół jednak na szczególną pochwałę zasłużył Adrian Krawczyk. To może być piłkarz, który dzięki swojej nieprzeciętnej szybkości będzie inwestycją na przyszłość dla KS Polkowice – kończy trener Wójcik.