Cenny punkt w Gliwicach!

Podopieczni Janusza Kudyby zremisowali 1:1 z Piastem Gliwice. Wyrównującego gola dla czarno – zielonych w 84. minucie meczu zdobył Damian Dąbrowski. Spotkanie odbyło się w ramach 23. kolejki I ligi.
Przed meczem szkoleniowiec polkowickiej jedenastki zapowiadał, że jego podopieczni nie jadą do Gliwic się bronić, lecz wywalczyć punkty. Remis na trudnym boisku rywala to nie lada wyczyn, bowiem ekipa ze Śląska na nowym stadionie jeszcze nie przegrała.
Spotkanie toczyło się na wyrównanym poziomie. Zarówno gospodarze, jaki i goście z Polkowic mieli swoje szanse na zdobycie gola. W 12. minucie meczu w sytuacji „sam na sam” znalazł się Damian Piotrowski. Niestety po jego strzale futbolówka musnęła jedynie porzeczkę bramki bronionej przez Trelę. W 39. minucie padł pierwszy gol w meczu. Autorem tego trafienia okazał się Tomasz Podgórski, który niesygnalizowanym strzałem pokonał Sebastiana Szamańskiego. Po zmianie stron polkowiczanie ruszyli do odrabiania strat. Mądra i ambitna gra przyjezdnych została sfinalizowana bramką dopiero w końcówce spotkania. Strzelcem wyrównującego gola dla KS Polkowice okazał się Damian Dąbrowski, który po kapitalnym uderzeniu wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.