Budowlani postraszyli KS

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali w meczu ligowym Budowlanych Lubsko 2:1. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli Kamil Hempel i Mariusz Szuszkiewicz.

1111

Pojedynek z 16. drużyną tabeli dostarczył kibicom wielu emocji. Goście przyjechali do Polkowic w 14-osobowym składzie. Nie oznaczało to jednak, że stali na straconej pozycji, chociaż zdecydowanym faworytem byli piłkarze KGHM ZANAM. Pierwsza bramka padła w 22 min. a jej autorem okazał się Marcin Piech, który wyprowadził Budowlanych na prowadzenie. Podopieczni trenera Jarosława Pedryca długo nie mogli znaleźć recepty na zespół gości i I połowa zakończyła się prowadzeniem piłkarzy z Lubska 1:0. W przerwie szkoleniowiec zielono-czarnych przeprowadził ze swoimi zawodnikami męską rozmową i na drugie 45 minut wyszła zupełnie inna drużyna. Polkowiczanie zaczęli grać bokami i wrzucać piłki w pole karne. W 50 min. po takiej akcji do remisu doprowadził Kamil Hempel. Zwycięską bramkę dającą KGHM ZANAM 3 pkt. zdobył w 71 min. Mariusz Szuszkiewicz.

KGHM ZANAM Polkowice – Budowlani Lubsko 2:1 (0:1)
Bramki: Hempel 50, Szuszkiewicz 71 – Piech 22

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Sworacki, Magdziak, Galas, Bancewicz (90 Karpiński), Fryzowicz, Szuszkiewicz (90 Ptak), Kasiński, Szymik, Karmelita (63 Famulski), Hempel (64 Bobkiewicz)

Budowlani Lubsko: Kowalski – Bławuciak, Bondarenko, Dynowski (77 Skrobania), Kikoła, Kuźmiński, Łyczko, Owsiany, Piech, Sieczkowski (90 Ścibła), Radko