Brąz MP dla polkowiczanki

Duży sukces odniosła w minioną niedzielę Daniela Kosińska. Zawodniczka KS Polkowice po raz drugi zdobyła wraz z drużyną piłkarek nożnych Dolnego Śląska U13 brązowy medal Mistrzostw Polski.

Drużyna DZPN, w której Daniela jest pierwszą bramkarką, w eliminacjach do półfinałów wygrała wszystkie mecze różnicą bramek 17: 1. Dolnoślązaczki pokonały kadry Opolskiego ZPN 4:0, 4:0, Łódzkiego 5:1, 1:0 i Śląskiego 2:0 i 1:0.

W dniach 18-19 maja 2013 w Puławach odbyły się półfinały Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek im. Kazimierza Górskiego. Dziewczyny z Dolnego Śląska pewnie pokonały w pierwszym meczu zawodniczki województwa podkarpackiego (4:1) i zremisowały w dwóch kolejnych meczach z zawodniczkami województw: łódzkiego i lubelskiego (0:0 i 0:0). Taki wynik zagwarantował im brązowe medale mistrzostw Polski. Daniela otrzymała również tytuł wyróżnionej zawodniczki Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek.

Daniela trenuje piłkę nożną już 4 rok. Od trzech lat rozwija się pod okiem trenera Krzysztofa Wadasa, a sztuki gry bramkarskiej uczy jej z ogromnym zaangażowaniem trener Krzysztof Osiński. W kadrze DZPN trenuje już drugi rok. Trenerzy: Rafał Sarnicki i Grzegorz Michalczyk budują w zespole siłę walki i sportowego ducha rywalizacji. Dziewczyny były bardzo zgranym zespołem, podczas wszystkich meczy wykazywały się walecznością i duchem sportowej rywalizacji.