Mapa strony

Życie to najtrudniejszy mecz

Wczoraj w kościele p.w. św Barbary odbyła się uroczysta Msza święta w intencji Klubu Sportowego Polkowice. Uczestniczyli w niej prezes, sztab szkoleniowy wraz z pierwszym zespołem, drużyny młodzieżowe, pracownicy klubu i kibice.
W trakcie Mszy ks. Łukasz Rusinek wygłosił kazanie, w którym podkreślał jak ważne jest uduchowienie ciała i duszy. Przestrzegał również przed zagrożeniami, jakie niosą za sobą sława i pieniądze. Kapłan nazwał je ?czymś chwilowym?, co może zaprocentować bądź okazać się gwoździem do trumny.
? Choćbyście grali w najlepszych klubach świata, mieli masę pieniędzy, a będziecie postępować niezgodnie z naukami Pana, wasza chwilowa sława szybko przeminie i pojawią się problemy. Spożytkujcie należycie talent, jaki otrzymaliście od Boga? mówił podczas nabożeństwa ks. Łukasz Rusinek. Wspomniał również o tym, że życie to najtrudniejszy mecz ? Póki co, jesteście rozliczani przez prezesa i trenerów ze strzelonych bramek. Później staniecie przed Bogiem i to On oceni każdego z nas czy ?graliśmy w swoim życiu fair play?. Życie to najtrudniejszy mecz, to walka z pokusami. Każde wyrzeczenie i postępowanie zgodnie z naukami Pana Boga to strzelony gol ? mówi ks. Łukasz Rusiniek. W dalszej części Eucharystii ks. dr. prałat Ludwik Kośmidek modlił się za zmarłych, którzy byli związani z klubem oraz o zdrowie wszystkich piłkarzy, pracowników klubu oraz kibiców. Zwieńczeniem czwartkowej Mszy, były podziękowania kapłanów za zorganizowanie tej uroczystości ? Dziękujemy wam za to, że dbacie o rozwój duchowy swoich piłkarzy. Swoją ciężką pracą i proporcjonalnym rozwojem ciała i duszy można osiągnąć upragniony cel. Wierzę w to, że niebawem wrócicie do pierwszej ligi i będziecie godnie reprezentować Polkowice i klub, a nam kibicom sprawcie jeszcze niejedną niespodziankę. Za waszą godną postawę serdeczne Bóg zapłać ? mówili kapłani. W pierwszym zespole KS Polkowice jest wielu młodych zawodników, przed którymi dopiero początek piłkarskiej kariery. Jak mówi Piotr Wójcik, kierownik I zespołu – Jestem przekonany, że wielu spośród przybyłych na nabożeństwo wzięło do siebie niezwykle cenne rady, które zostały wypowiedziane z ambony. Dziękujemy za piękną i uroczystą Mszę św.  ? kończy Piotr Wójcik, kierownik KS Polkowice.