Zwycięstwo z Nysą

Juniorzy młodsi nie zwalniają tempa. W meczu 26. kolejki LDJM pokonali na swoim stadionie 1:0 drużynę Nysy Kłodzko. Gola na wagę trzech punktów zdobył Patryk Matusiak Dzięki tej wygranej polkowiczanie awansowali na wysokie, drugie miejsce w ligowej tabeli.

W minionej rundzie lepsi okazali się zawodnicy z Kłodzka, którzy rozbili u siebie KS Polkowice aż 5:0. Warto zaznaczyć, że były to dopiero pierwsze podrygi naszej drużyny w prestiżowych rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Obecnie debiutant z Polkowic jest jednym z najlepszych zespołów w lidze. Podopieczni Huberta Urbańskiego wywalczyli już 44 punkty i zajmują wysokie, drugie miejsce. Do prowadzącego w tabeli Parasola Wrocław tracą zaledwie trzy oczka. W pierwszej połowie spotkania rewanżowego z Nysą nie padła żadna bramka. Po zmianie stron zawodnicy KS Polkowice zagrali zdecydowanie odważniej i przeprowadzali coraz groźniejsze akcje pod bramką rywala. Jedna z nich zakończyła się golem na wagę trzech punktów, którego autorem okazał się Patryk Matusia. – Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, zwłaszcza z w drugiej połowie. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej i strzeliliśmy zwycięskiego gola. Cieszymy się z kolejnej wygranej. Mam nadzieję, że w najbliższym spotkaniu ponownie sięgniemy po komplet punktów.- mówił Hubert Urbański, trener polkowickich juniorów młodszych. W następnej kolejce polkowiczanie zmierzą się na swoim stadionie z Chrobrym Głogów. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 27. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych.

Skład KS Polkowice: Hubert Gromada, Łukasz Żelem, Daniel Nowakowski, Piotr Białocerkiewicz (65. Krzysztof Bogatko), Dawid Seta, Sebastian Klepacki, Kamil Zawadzki (70. Mateusz Surożyński), Dominik Suchora (50. Błażej Frankowski), Karol Kwiecień (40. Adam Pietrzak), Patryk Matusia (78. Paweł Robak), Radosław Czerep.