Mapa strony

Zielono-czarny Mikołaj odwiedził lubiński szpital

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice  rozpoczęli Mikołajki na oddziale pediatrycznym
w lubńskim szpitalu przy ul. Bema. Jako pierwsi przywieźli najmłodszym prezenty
w postaci piłek, książeczek, kolorowanek oraz medali. Razem z piłkarzami do dzieci przyjechał zielono-czarny „Krecik”, maskotka polkowickiego klubu. Fundatorem upominków była Gmina Polkowice.

Z wizytą do dzieci wybrali się: Piotr Azikiewicz, Wiktor Kobiela, Kamil Zawadzki, Damian Primel oraz Mateusz Magdziak, Maciej Bancewicz i trener Enkeleid Dobi. Oczywiście nie mogło zabraknąć Krecia. Maskotka zielono-czarnych wzbudzała największe zainteresowanie
i uśmiech na twarzach maluchów. Wszystkie dzieci oraz młodzież przebywająca na oddziale zostali obdarowanie przez piłkarzy I zespołu drobnymi upominkami.
Jesteśmy obcymi ludźmi dla tych dzieci, ale wydaje nam się, że nasza wizyta przyniesiemy im dużo radości. Przygotowaliśmy dla nich małe upominki, więc myślę, że pozytywnie zapamiętają tę wizytę – mówi pomocnik KGHM ZANAM Polkowice Piotr Azikiewicz.

 

Na oddziale właśnie zaczął się sezon Mikołajkowy, przyszli pierwsi goście do naszych dzieci – uśmiecha się pani ordynator Małgorzata Smorąg. – Maluchy w szpitalu zawsze są nieszczęśliwe z tego powodu, że muszą u nas leżeć. Dlatego tego typu akcje są mile widziane
i dzieci choć na chwilę zapominają o chorobie. Nawet te najdrobniejsze prezenty wywołują na ich twarzach uśmiech.

 

Galeria zdjęć