Zielono-czarny Mikołaj

Dzieci z polkowickiej placówki socjalizacyjnej „Skarbek” miały niezwykły prezent na Mikołaja. Odwiedzili ich przedstawiciele KS Polkowice oraz Tomasz Mojsa, dyrektor firmy JAKO. Spotkanie przebiegało w atmosferze iście świątecznej.

Do placówki socjalizacyjnej „Skarbek” udali się Piotr Wójcik, kierownik I zespołu, Adam Buczek, trener KS Polkowice oraz Krzysztof Osiński, trener bramkarzy. Wizyta rozpoczęła się od uroczystego powitania i wręczenia prezentów podopiecznym polkowickiej placówki.
– Pomysł zorganizowania „Zielono-czarnych Mikołajek” dla wychowanków Domu Dziecka zrodził się kilka miesięcy temu i od razu zaczął być realizowany – mówi Piotr Wójcik, kierownik I zespołu. Po zapoznaniu z przedstawicielami pierwszego zespołu, nadszedł czas na zadawanie pytań mikołajkowym gościom. Dotyczyły one głównie początków kariery naszych piłkarzy oraz recepty na sukces – To proces złożony. Wymaga ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń i determinacji – odpowiadali zielono-czarni. Następnie wychowankowie placówki opowiadali sztabowi szkoleniowemu o swoich pasjach.

W sumie obdarowanych zostało trzydziestu podopiecznych „Skarbka”. Fundatorem paczek była firma JAKO ­– sponsor techniczny KS Polkowice – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem spotkać się z wychowankami „Skarbka” i wręczyć im profesjonalne akcesoria do uprawiania piłki nożnej. Wzruszyłem się, gdy zobaczyłem uśmiechnięte buzie dzieci. Rozmawiałem już z panią dyrektor i chcemy cyklicznie odwiedzać z dzieci z polkowickiej placówki – mówi Tomasz Mojsa, dyrektor JAKO.
– Chylę czoła przed Tomaszem Mojsą i firmą JAKO. Dziękuję wam za ten piękny gest – mówi Piotr Wójcik, kierownik I zespołu KS Polkowice.

Na zakończenie dzieci zadeklarowały, że będą dopingować zielono-czarnych podczas meczów o mistrzostwo II ligi w rundzie wiosennej.