Zgarnęli 3 punkty

W meczu 13. kolejki piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali przed własną publicznością Falubaz Zielona Góra 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Mateusz Surożyński, Maciej Bancewicz i Wojciech Galas.

W meczu przeciwko Falubazowi trener Enkeleid Dobi dokonał w składzie kilku roszad. Zmiany okazały się strzałem w dziesiątkę. Polkowiczanie od początku narzucili rywalom swój styl gry. W 20 minucie padła pierwsza bramka dla KGHM ZANAM Polkowice a jej autorem był Mateusz Surożyński. Do przerwy zielono-czarni prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie nadal stroną dyktującą warunki gry byli podopieczni trenera Dobi. Falubaz ograniczał się jedynie do pojedynczych kontrataków. W 52 minucie Kamil Zawadzki  dośrodkował dokładnie do Macieja Bancewicza, a ten szczupakiem wpakował futbolówkę do bramki Łukasza Budzyńskiego. Wynik spotkania w 89 minucie ustalił Wojciech Galas, strzelając gola bezpośrednio z rzutu rożnego. KGHM ZANAM Polkowice pewnie pokonał Falubaz Zielona Góra 3:0 i awansował na czwarte miejsce tabeli.

KGHM ZANAM Polkowice – Falubaz Zielona Góra 3:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Surożyński 20, Maciej Bancewicz 52, Wojciech Galas 84