Zagramy o Puchar

W meczu półfinałowym Pucharu Polski OZPN Legnica piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali na wyjeździe Dąb Stowarzyszenie Siedliska 6:0. Za tydzień w finale Pucharu podopieczni trenera Enkeleida Dobi zagrają z rezerwami Zagłębia Lubin. Mecz rozegrany zostanie 4 kwietnia o godz. 17 w Polkowicach.

Faworytami meczu półfinałowego byli polkowicanie, którzy nie mieli żadnych problemów z pokonaniem ostatniego zespołu z Klasy Okręgowej – Dąb Stowarzyszenie Siedliska. W spotkaniu pucharowym szkoleniowiec zielono-czarnych dał szansę występu zawodnikom, którzy zazwyczaj nie mieszczą się w pierwszej jedenastce. Na murawie zaprezentowali się m.in. Kamil Olszewski i Kornel Ciupka. Wynik spotkania otworzył w 5 min. Mateusz Surożyński. Kolejne gole dołożyli Adrian Nowacki i Wojciech Galas.  Do przerwy polkowiczanie prowadzili 3:0. Po zmianie stron piłkarze KGHM ZANAM Polkowice zaaplikowali rywalom kolejne 3 gole, a na listę strzelców wpisali się: Wiktor Kobiela, Ariel Sworacki i Mateusz Piotrowski. W Siedliskach nasz zespól pewnie pokonał Dąb Stowarzyszenie 6:0 i za tydzień zagra w finale z Zagłębiem II Lubin. Mecz odbędzie się 4 kwietnia w Polkowicach.

 

Dąb Stowarzyszenie Siedliska – KGHM ZANAM Polkowice 0:6 (0:3)

Bramki: Surożyński 5, Nowacki 30, Galas 42, Kobiela 49, Sworacki 73, Piotrowski 90

 

KGHM ZANAM Polkowice: Komaniecki – Azikiewicz (46 Olszewski), Ziemniak, Sworacki, Zawadzki, Kobiela (51 Ciupka), Galas (46 Kowalski-Haberek), Karmelita (46 Konefał), Nowacki (54 Ostrowski), Piotrowski, Surożyński