Mapa strony

Zagraliśmy razem z Orkiestrą

Od 20 lat druga niedziela stycznia w Polsce jest jednym z najgorętszych dni w roku. To czas ulicznych kwest, koncertów, zmagań sportowych czy naklejania niezliczonych ilości czerwonych serduszek. Mowa rzecz jasna o minionych finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było i w tym roku! Do „orkiestrowego” grania dołączył Klub Sportowy Polkowice, który aktywnie wsparł Fundację Jurka Owsiaka!

 

W tym roku 21. finał akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Zebrane pieniądze zostaną podzielone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo – leczniczych. „Orkiestrowe granie” KS Polkowice rozpoczął o godzinie 9. Wówczas w hali przy Gimnazjum nr 2 w Polkowicach odbyły się turnieje piłkarskie żaków i skrzatów. Nasze drużyny wypadły w nich bardzo dobrze, ale tego dnia nie rezultat końcowy był najważniejszy a idea rozgrywania tych zawodów. W związku z czym po zakończeniu sportowych zmagań, wszyscy uczestnicy otrzymali jednakowe puchary.

 

W trakcie meczów wolontariusze zbierali pieniądze w towarzystwie zawodników pierwszego zespołu. Darczyńcy otrzymali od piłkarzy pamiątkowe zdjęcia z autografami.

 

Podczas zawodów nie zabrakło także uwielbianego przez polkowickie dzieci „Krecika”, który nie tylko zabawiał publiczność, ale i zachęcał do głośnego i kulturalnego dopingu. Ponadto KS Polkowice przekazał sztabowi WOŚP przy Polkowickim Centrum Animacji piłkę z autografami piłkarzy oraz szaliki klubowe z limitowanej edycji „65 lat piłkarskiej tradycji”. Tego dnia mogliśmy również liczyć na naszych wspaniałych kibiców, którzy włączyli się do orkiestrowego grania i oddawali krew.

 

Miejmy nadzieję, że w ramach 21. Finału WOŚP padnie kolejny rekord, a Orkiestra Jurka Owsiaka będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej!