Zagrali z Walijczykami

Minimalnej porażki doznali piłkarze KGHM ZANAM Polkowice  w meczu sparingowym z walijskim Newport County. Podopieczni trenera Jarosława Pedryca po dobrym meczu ulegli drużynie grającej na czwartym poziomie ligi angielskiej 0:2.

5

Spotkanie kontrolne z Walijczykami było pożytecznym sprawdzianem dla polkowiczan. Zielono-czarni przystąpili do meczu osłabieni brakiem czterech podstawowych graczy. W sparingu nie zagrali: kontuzjowani Maciej Banceiwcz i Szymon Szymik oraz Dawid Wacławczyk i Karol Fryzowicz. Pierwsza bramka dla gości padła już na początku spotkania. Polkowiczanie z dużym respektem podeszli do rywala i po prostym błędzie w obronie stracili gola. W miarę upływu czasu gra zaczęła się wyrównywać. Walijczycy prezentowali silną,   szybką typowo angielską piłkę, co zmuszało nasz zespół do równie agresywnej walki w polu. Po pierwszych 45. minutach było 1:0 dla wyspiarzy. Po zmianie stron szkoleniowiec KS-u dał szansę gry juniorom. Ci pomimo, iż stracili gola to zaprezentowali się z dobrej strony i nie zawiedli. Spotkanie pokazało, że  poziom szkolenia w Klubie Sportowym rośnie z każdym rokiem, a zawodnicy mogą nawiązać wyrównaną walkę z drużynami europejskimi grającym na podobnym poziomie rozgrywkowym.

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Zawadzki, Kasiński, Sworacki, Magdziak, Famulski, Galas, zawodnik testowany, Surożyński, Szuszkiewicz, Hempel.

Po przerwie grali również: Kopaniecki, Tański, Karpiński, Karmelita, Ptak, Sołtys, Konefał, Rybarczyk.