Zagrali z determinacją

W meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych piłkarze KS Polkowice ulegli w meczu wyjazdowym Miedzi Legnica 1:2. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Mazurowski.

Polkowiczanie do meczu z Miedzią przystąpili bardzo zdeterminowani. Pokazało to 20 minut pierwszej połowy. Jednak w 15 minucie jeden ze środkowych obrońców KS-u popełnił błąd i to Miedzianka zdobyła gola. Po tej sytuacji „winny” poprosił o zmianę. Do końca pierwszej połowy mecz był bardzo żywy i nie stronił od dobrych sytuacji tak z jednej jak i z drugiej strony.

W drugiej połowie sytuacja nie zmienia się, nasi juniorzy grali z olbrzymią determinacją jakby to miał być ich ostatni mecz. Sytuacje mnożyły się raz za razem. Defensywa nie mogła poradzić sobie z dobrze dysponowaną drużyną Polkowic. W57 min. wprowadzony wcześniej Mazurowski doprowadza do remisu. Miedź dalej nie może sobie poradzić z zielono-czarnymi. W 65 min. Zajączkowski strzela obok słupka, a chwilę później piłka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Niestety, jedna z kontr Miedzi kończy się golem, co jeszcze bardziej zmotywowało naszych juniorów do walki. W 72 min. Mazurowski strzela prawidłową bramkę na 2:2, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Do końca spotkania podopieczni trenera Grzegorza Karmelity walczyli o doprowadzenie do remisu. Niestety piłka nie chciała wpaść do bramki miejscowych i mecz kończy się wygraną gospodarzy.

Trener Grzegorz Karmelita: Trudno mi wyrazić, co działo się na boisku. Tak bardzo dobrze grającej mojej drużyny nie widziałem dawno. Chłopcy pokazali wszystko to, co powinni mieć piłkarze. Jestem pełen podziwu dla ich determinacji, woli walki i chęci zwycięstwa. Skłamałbym, gdybym miał do nich pretensje o te wszystkie niewykorzystane sytuacje. Wszyscy zasłużyli na pochwałę i wielki szacunek. Miedź miała naprawdę wielkie szczęście…

 

Miedź Legnica – KS Polkowice  2:1
Bramka dla KS: Mazurowski

 

W sobotę juniorzy młodsi KS Polkowice w ostatnim meczu rundy jesiennej podejmować będą u siebie Lechię Dzierżoniów. Początek meczu o godz. 11.
Bezpośrednio po tym spotkaniu na murawę wejdą juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice, którzy o godz. 13.15 zmierzą się z Miedzią Legnica. Mecze rozegrane zostaną na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach.