Mapa strony

Zagrali w turnieju mikołajkowym

Ekipa młodzików Górnika Polkowice z rocznika 2006 rywalizowała w XXXII Międzynarodowym Halowym Turnieju Mikołajowym w Legnicy. W grze były 24 zespoły (także z Czech i Ukrainy), a nasi zawodnicy znaleźli się w strefie medalowej, kończąc ostatecznie na 4 pozycji. Najlepszym zespołem turnieju została Miedź Legnica przed Junakiem Drohobycz i Chrobrym Głogów.

„Pierwsze dwie fazy grupowe przeszliśmy z kompletem 5 zwycięstw. W półfinale zdecydowanie za mocna była Miedź, a w meczu o 3-cie miejsce po wyrównanej walce nie udało się pokonać Chrobrego. Weekendowe rozgrywki należy jednak na pewno zapisać na plus, ponieważ dotarcie do strefy medalowej nie było takie proste i nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony” – mówi trener Wojciech Jurak.

Młodzicy Górnika zagrali w składzie: Alan Pęciak, Kacper Hanula, Mateusz Szarek, Jakub Łoziński, Paweł Milczarczyk, Ignacy Kończak, Bartosz Kuriata, Marek Pawliszyn, Gracjan Śliwka, Michał Mowczan.

 

Eliminacje: Iskra Kochlice-Górnik Polkowice 1:4, Czarni Rokitki-Górnik Polkowice 1:4, Górnik Polkowice-Kuźnia Jawor 2:0

Faza grupowa ćwierćfinałowa: Chojnowianka Chojnów-Górnik Polkowice 0:1, Górnik Polkowice-Pogoń Góra 2:1

Półfinał: Miedź Legnica-Górnik Polkowice 3:0

Mecz o 3 miejsce: Chrobry Głogów-Górnik Polkowice 2:1

Strzelcy: Paweł Milczarczyk, Michał Mowczan – po 4, Marek Pawliszyn – 3, Bartosz Kuriata, Jakub Łoziński, Gracjan Śliwka – po 1.

 

Foto: e-legnickie