Zagrali w Pobierowo Cup

Juniorzy młodsi KS Polkowice wrócili z mocno obsadzonego turnieju piłkarskiego w Pobierowie. Podopieczni trenera Grzegorza Karmelity zajęli w nim 11 miejsce.

W rywalizacji wzięły udział ekipy z całej Polski. Na murawie zaprezentowały się m.in.: Warta Poznań, Gwardią Koszalin, Górnik Zabrze czy Bałtyk Gdynia. W meczach grupowych polkowiczanie zremisowali z Odrą Opole 0:0 i  Pogonią Szczecin 1:1 oraz zanotowali porażkę z FC Academy Wrocław I 1:4.

W półfinałach KS uległ Warcie Gorzów Wlkp. dopiero w rzutach karnych, gdzie mecz zakończył się wynikiem 2:2 (karne 3:1). W meczu o 11 miejsce ponownie trafiliśmy na Odrę Opole, wygrywając 2:0.

Najwięcej bramek w naszym zespole, bo aż 4 zdobył Adrian Malik, któremu do zdobycia tytułu „króla strzelców” zabrakło tylko jednego trafienia.
Bramki  w turnieju zdobyli: Malik – 4, Zajączkowski -1, Kuriata-1.

 

Trener Grzegorz Karmelita: W każdym meczu podejmowaliśmy walkę, narzucaliśmy swój styl, a zespoły, które z nami grały miały spore kłopoty. Niestety, jak to w piłce bywa – brak skuteczności z naszej strony powodował albo remisy albo porażki. Wynik meczu z Academy Wrocław wypaczyła nam para emerytowanych sędziów (trzy bramki ze spalonych spowodował nerwowość w zespole). Nie byliśmy wcale gorsi od Wrocławian, niestety ponieśliśmy porażkę.

Cieszy mnie dobra gra atakiem pozycyjnym, lecz jak wcześniej wspomniałem, brak skuteczności określił naszą lokatę w turniejowym rankingu. Dla przykładu wspomnę, że przy stanie 1:1 w meczu z FASE Szczecin, zawodnik KS-u przestrzelił z 3 metrów nad poprzeczką, ten mecz mogliśmy wygrać i zawalczyć o miejsce 5-8.