Zagrali dla Krzyśka

W meczu kończącym tegoroczne rozgrywki piłkarze KGHM ZANAM Polkowice rozgromili przed własną publicznością Formację Mostki 4:1. Bramki dla podopiecznych trenera Jarosława Pedryca zdobyli: Maciej Bancewicz 2 oraz Krzysztof Drzazga i Kamil Wacławczyk. Był to pożegnalny mecz Drzazgi w barwach polkowickiej drużyny.

drzaga koniec

Przed meczem kibice i zawodnicy pożegnali długoletnią pracownicę klubu panią Halinkę, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Później rozpoczęło się widowisko na murawie stadionu przy ul. Kopalnianej. Już przed meczem było wiadomo, że to również pożegnalne spotkanie Krzysztofa Drzazgi w barwach KGHM ZANAM Polkowice, który wiosną będzie biegał po boiskach ekstraklasy. Koledzy chcieli mu sprawić prezent w postaci kompletu punktów.

Polkowiczanie przystąpili do meczu w nieco zmienionym składzie. Na murawie zabrakło pauzującego za kartki stopera Dawida Wacławczyka i trener Pedryc musiał nieco zmienić ustawienie formacji obronnej. W 29 min., jako pierwsi do bramki zielono-czarnych trafili goście. Kapitan Formacji Krzysztof Piosik strzałem z pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość przyjezdnych trwała jednak bardzo krótko. Obrońcy z Mostek faulowali w swoim polu karnym Kamila Wacławczyka i sędzia wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem okazał się najlepszy strzelec III ligi, Krzysztof Drzazga zdobywając swoją 21 bramkę w sezonie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Tuż po przerwie Radosław Karpiński obsłużył w polu karnym Wacławczyka i gospodarze wyszli na prowadzenie. Polkowiczanie grali mądrze szanując piłkę, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 79 min. na 3:1 podwyższył Maciej Bancewicz, który 10 min. później ustalił wynik meczu na 4:1 dla KGHM ZANAM. Polkowiczanie zakończyli tegoroczne rozgrywki na pozycji wicelidera.

KGHM ZANAM Polkowice – Formacja Mostki 4:1 (1:1)
Bramki: Drzazga 31 k., K. Wacławczyk 48, Bancewicz 79, 89 – Piosik 29

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Sworacki, Karpiński, Kasiński, K. Wacławczyk,. Szuszkiewicz, Famulski, Fryzowicz, Bancewicz (88 Świdwa), Drzazga, Zawadzki.

Formacja: Tomczak – Piosik (58 Skiba), Górski, Świtała, Ojikutu, Kikut, Juchacz (64 Nowakowski), Kruszyński, Mycan (77 Małecki), Pierzyński, Stefanowicz.