Zagrają z Odrą

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej przerwą na zgrupowanie kadry narodowej, piłkarze Górnika Polkowice wznawiają rozgrywki ligowe. W najbliższą niedzielę zielono-czarni podejmować będą przy ul. Kopalnianej – Odrę Opole.

Początki powstania klubu z Opola datują się na 16 czerwca 1945 roku. Od tamtej pory Niebiesko-Czerwoni, pod różnymi nazwami zanotowali 22 sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej, raz stając nawet na podium. Odra Opole zdobyła Puchar Ligi oraz reprezentowała Polskę na arenie europejskiej.

Ostatnio obie drużyny zamierzyły się ze sobą w meczu kontrolnym 23 lipca. Wówczas przy ul. Kopalnianej padł remis 1:1. Teraz zespoły zagrają w meczu ligowym. Odra w swoich szeregach ma m.in. byłego gracza Górnika – Krzysztofa Janusa, który wstępował w Zielono-Czarnych barwach w sezonie 2011/2012, kiedy to polkowiczanie grali w I lidze.

Niebiesko-Czerwoni po 7. kolejkach mają na swoim koncie 10 punktów i zajmują ósmą lokatę. Niedzielne spotkanie pomiędzy Górnikiem Polkowice a Odra Ople rozpocznie się o godz. 18.00.

Bilety można zakupić na stronie www.bilety.ksgornik.eu oraz w Galeria „Rynek 26” w Polkowicach w godzinach pracy Galerii.