Zagłębie wygrało U-13

Zwycięstwem piłkarzy Zagłębia Lubin zakończył się rozegrany w Polkowicach IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-13 KGHM ZANAM Football Cup 2016. Patronem imprezy był Burmistrz Polkowic – Wiesław Wabik.

finału13

10 ekip z Polki i Czech rywalizowało na stadionie KS-u Polkowice. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej zagrały KS Polkowice, AMICO Lubin, ŁTS Łabędy, ESKADRA Bolesławiec oraz KS Czarni Żagań. Grupę drugą tworzyły czeski MFK Trutnov, Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów, Stal Pleszew i Baszta Wałbrzych. W grupie A najlepiej zaprezentowały się ŁTS Łabędy i ESKADRA Bolesławiec, natomiast w grupie B faworyci MFK Trutnov i Zagłębie Lubin.

W meczu o I miejsce lubińskie Zagłębie pokonało MFK Trutnov 2:0. Trzecie miejsce przypadło Eskadrze Bolesławiec, która wygrała z ŁTS Łabędy 3:2.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Aneta Sovakova z Trutnova, natomiast tytuł króla strzelców trafił do Jakuba Rissmanna z Zagłębia Lubin. Najlepszym bramkarzem wybrano innego gracza Zagłębia – Dawida Wolnego.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Zagłębie Lubin
2. MFK Trutnov
3. Eskadra Bolesławiec
4. ŁTS Łabędy
5. Chrobry Głogów
6. Baszta wałbrzych
7. Czarni Żagań
8. KS Polkowice
9. Amico Lubin
10. Stal Pleszew

Galeria zdjęć