Mapa strony

Żacy zagrali w Kątach Wrocławskich

Podopieczni trenera Marcina Pawełko rocznik 2010 wzięli udział w Turniej Halowy
w Kątach Wrocławskich. Na parkiecie rywalizowało 8 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Młodzi piłkarze KS-u trafili do grupy B z zespołami: Ślęzy Wrocław, Akademi Piłkarskiej Jedenastka oraz zespołu AP Dzierżoniów.

– Turniej rozpoczęliśmy bardzo dobrze – mówi trener Marcin Pawełko. W pierwszym meczu po bramce Piotra Bochena pokonaliśmy żaków z Wrocławia 1:0. W drugiej kolejce zremisowaliśmy pechowo z AP Jedenastką 1:1. W tym meczu zespół stwarzał bardzo wiele sytuacji lecz nie udało się strzelić zwycięskiej bramki, która dawała nam awans do strefy finałowej. W ostatnim meczu z Dzierżoniowem wystarczył nam remis lecz ulegliśmy 0:4. Zagraliśmy o miejsca 5-8, gdzie wygraliśmy z zespołem AP Sobótka 4:1 oraz remisowaliśmy z gospodarzami turnieju GOKiS Kąty Wrocławskie 2:2, tracąc bramkę w ostatnich sekundach meczu. Bilans młodych zawodników KS-u to 2 wygrane, 2 remisy oraz 1 porażka.
– Jak na pierwszy Wielki Turniej moich żaków jestem zadowolony z postawy dzieci.  Wykazali się walką, odwagą poznali smak wygranej oraz porażki. Czeka nas jednak jeszcze dużo pracy aby w następnych turniejach pokazać się z jeszcze lepszej strony – kończy trener Pawełko.

Skład KS Polkowice:  Mazij Igor, Bochen Piotr, Micer Maciej, Rotko Borys, Szumański Natan, Serwiński Fabian, Banaszkiewicz Bartek, Ruszkieiwcz Adam, Ostrowski Sebastian, Krasicki Tymek.