Z nieba do piekła

W meczu 2. ligi piłkarskiej zespół KS Polkowice uległ przed własną publicznością Warcie Poznań 2:3. Bramki dl miejscowych zdobyli Patryk Bryła i Mateusz Bartków.

Podopieczni trenera Janusza Kubota rozpoczęli spotkanie z wysokiego „C”. Szybka gra KS-u zaowocowała bramkami. Po 32 minutach nasi prowadzili z Wartą 2:0, a na listę strzelców wpisali się kolejno Patryk Bryła i Mateusz Bartków. W 40 min. Przed szansą podwyższenia wyniku na 3:0 stanął ponownie Bryła, ale futbolówka tym razem trafiła w słupek. Do przerwy polkowiczanie prowadzili 2:0. Po zmianie stron trener Warty dokonał kilku zasadniczych zmian w składzie swojego zespołu. Na plac gry wszedł doświadczony Michał Goliński, który w 72 minucie zdobył bramkę kontaktową dla gości. 3 minuty później poznaniacy po golu Michała Ciarkowskiego doprowadzili do remisu. W tym momencie piłkarze KS-u oddali pole gry bardziej doświadczonym rywalom, którzy wykorzystali proste błędy w obronie gospodarzy. Wynik meczu na 3:2 dla Warty ustalił w 86 min. Grzegorz Rasiak.

KS Polkowice: Kazimierczak – Bartków, Darda, Szewczyk, Żmija, Ałdaś, Famulski, Bancewicz (61 Karmelita), Garyga (89 Gałach), Bryła, Kamiński (77 Sołtyński)

Warta Poznań: Beser – Kocot, Onsorge, Ngamayama, D. Jasiński, Bartkowiak, Scherfchen, Piceluk (46 Nowak), Spławski (46 Goliński), Rasiak (90 Kurminowski), Ciarkowski