Wysoka wygrana z Mińskiem

Piłkarze KS Polkowice rozgromili aż 6:1 FC Fakel Mińsk. Bramki dla podopiecznych Adama Buczka strzelali: Rafał Karmelita (2 gole), Szymon Sołtyński, Mateusz Szczepaniak, Patryk Bryła i Maciej Bancewicz. Spotkanie kontrolne zostało rozegrane na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach.

 

Dzisiejszy sparing został rozegrany w trzech tercjach po trzydzieści minut. Od pierwszych minut stroną przeważającą byli polkowiczanie, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Autorem pierwszego trafienia dla KS Polkowice był Szymon Sołtyński, który technicznym lobem pokonał bramkarza gości. Na kolejnego gola kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. 11-go Lutego czekali niespełna kwadrans. Wówczas po bardzo ładnej kontrze na listę strzelców wpisał się Mateusz Szczepaniak. Mimo wysokiej zaliczki z pierwszej tercji, polkowiczanie nie zamierzali choć przez chwilę odpuścić swoim rywalom i dołożyli kolejne trafienia. Trzeciego gola dla KS Polkowice strzelił Patryk Bryła, który ze stoickim spokojem minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki gości. Najwięcej bramek padło w trzeciej tercji. Stało się tak za sprawą dwóch wychowanków KS Polkowice – Rafała Karmelity i Macieja Bancewicza, którzy nie tylko zagrali bardzo dobre spotkanie, ale i sami zdobyli gole. Czwarte trafienie padło po stałym fragmencie gry. Rozpędzonego Macieja Bancewicza sfaulował zawodnik z Białorusi. Do rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany i precyzyjnym strzałem z piętnastu metrów pokonał bramkarza gości. Dwie ostatnie bramki w meczu zdobył siedemnastoletni wychowanek KS Polkowice – Rafał Karmelita. Ostatecznie zielono-czarni pokonali 6:1 FC Fakel Mińsk. – W tym meczu zespół wykazał się dużą skutecznością. Jesteśmy tuż po rundzie jesiennej i widać, że drużyna jest w dobrej dyspozycji. Zadowalające są również postawa i zaangażowanie zespołu. Padło siedem bramek w meczu, co z całą pewnością upiększyło dzisiejsze spotkanie kibicom, którzy przyszli nas dopingować – mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice.

 

Bramki:
5. Sołtyński 1:0
15. Szczepaniak 2:0
55. Shreitor 2:1
60. Bryła 3:1
75. Bancewicz 4:1
85, 90 Karmelita 5:1, 6:1

Składy:

I tercja:
Łukasik – Kocot, Bartków, Darda, Famulski, Krysian, Szuszkiewicz P., Ałdaś, Bancewicz, Sołtyński, Szczepaniak.

II tercja: Łukasik, Kucharzak, Fryzowicz, Śliwiński, Karmelita, Bryła, Tomyk, Szuszkiewicz P., Szuszkiewicz M., Kwaśniewski, Krysian.

III tercja:
Janczak (junior) – Kucharzak, Szuszkiewicz P., Kwaśniewski, Ałdaś, Szuszkiewicz M., Sołtyński, Kocot, Bancewicz, Tomyk, Stępień (junior)

FC Fakel Mińsk:
Homlak Igor, Skrzyneckij Aleksandr, Szmatko Dmitrij, Karnickij Aleksandr, Boguszewicz Egor, Korsak Sergiej, Harko Nikita, Dzabroilow Emi, Strenakow Andrzej, Ledeniov Witalij, Demidovich, Shreitor Kirill, Koladko Michail, Kamicewicz Dmitrij, Sorokin Roman, Borowickij Wiktor