Wysoka lokata orlików

Podopieczni Juliusza Ciosa zajęli wysokie, 4. miejsce w silnie obsadzonym turnieju Resko Cup. Zmagania odbyły się o Puchar Burmistrza Reska.

Tego dnia o wysokie lokaty rywalizowały znane piłkarskie marki w tej kategorii wiekowej. Wśród uczestników nie zabrakło drużyny mistrzów Polski – Kotwicy Kołobrzeg. Mimo mocnej obsady, nasi reprezentanci zagrali bez kompleksów z wyżej notowanymi rywalami i pewnie wyszli z grupy. W ćwierćfinale polkowiczanie trafili na faworyta turnieju – Kotwicę. Zespół z Kołobrzegu zagrał kadrą, z którą przed kilkoma miesiącami wywalczył tytuł mistrza Polski. Polkowiczanie nie złożyli broni i ostatecznie pokonali drużynę przeciwną 2:0. W walce o medale podopieczni Juliusza Ciosa trafili na późniejszego triumfatora Resko Cup – Pogoń Szczecin. Mimo prowadzenia 1:0, zielono-czarni pechowo stracili dwie bramki i do finału awansował zespół „portowców”. Ostatecznie KS Polkowice zajął wysokie, 4. miejsce w tym turnieju. W drodze do półfinału zielono-czarni zmierzyli się z Mewą Resko, Gwardią Koszalin, Bałtykiem Gdynia, Academy Bolton, Academy Szczecin oraz wspomnianymi już Kotwicą Kołobrzeg i Pogonią Szczecin. Swojego zadowolenia z postawy zespołu nie krył po turnieju Juliusz Cios, trener polkowickich orlików – W Resku pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Mój zespół w każdym meczu walczył do ostatniego gwizdka. Przy odrobinie szczęścia wrócilibyśmy z medalem. Dziękuje chłopakom za walkę i zaangażowanie na boisku. – mówił po zawodach trener Juliusz Cios.

Wysoka lokata naszych orlików to nie jedyny miły akcent dla polkowickiej piłki – królem strzelców został Michał Nagrodzki, który aż pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Po turnieju polkowiczanie udali do kościoła, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród kapłanów i uczestników Eucharystii. – Nasza obecność podczas Mszy świętej została bardzo pozytywnie odebrana. Poproszono nas nawet do ołtarza, gdzie otrzymaliśmy drobne upominki od proboszcza. Była to wzruszająca chwila, którą na długo zapamiętamy. Dodatkowym wzniosłym momentem były gromkie brawa od wiernych. – dodaje Juliusz Cios. Tego dnia Polkowice reprezentowali: Adam Stańczyszyn (bramkarz), Bartosz Kowalik (kapitan), Damian Kuriata, Kacper Cios, Michał Nagrodzki, Oliwer Janczak, Hubert Matwiszyn, Damian Maćków, Łukasz Chyb, Kacper Bugaj, Adrian Januszko i Filip Florian. Naszym zawodnikom gratulujemy udanego startu i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.