Wysoka forma juniorów

Piłkarze KS Polkowice pokonali w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych zespół Ślęzy Wrocław 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Dawid Świdwa, Wojciech Konefał i Dominik Suchora.

świdwa

Był to mecz zespołów zajmujących odpowiednio 3 i 4 miejsce w ligowej tabeli z takim samym dorobkiem punktowym. Obie ekipy zgromadziły po 39 punktów a goście opromienieni niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem z liderem Miedzią Legnica liczyli na kolejne punkty w Polkowicach.

Pierwsze 45 minut meczu to senne widowisko a zawodnicy częściej spoglądali w niebo, łapiąc pierwsze promyki słońca.W tym okresie na uwagę zasługują dwie 100 % sytuacje gości oraz pierwsza groźna kontra KS-u zakończona bramką Dawida Świdwy. Druga odsłona to ciekawszy obraz gry, obfitujący w sytuacje dla zielono-czarnych. Gospodarze zaczęli grać z pomysłem i polotem. Obudzili się gracze ofensywni, co zaowocowało bramkami zdobytymi przez Wojtka Konefała oraz Dominika Suchorę. Najgroźniejsze sytuacje goście stwarzali sobie po stałych fragmentach gry. Przy stanie 2:0 sędzia zawodów podyktował rzut karny, który w kapitalny sposób obronił Marcin Furtak. Ostatnie 15 minut meczu to 2-3 sytuacje polkowiczan na podwyższenie wyniku. Niestety więcej bramek nie padło i mecz zakończył się wygraną KS-u 3:0.

Odnieśliśmy cenne zwycięstwo nad sąsiadem z ligowej tabeli.Szkoda przespanych pierwszych 45 minut, kiedy moi zawodnicy byli w solarium a po złapaniu opalenizny zaczęli grać w piłkę nożną. Dobra gra obronna, zero straconych bramek oraz ciekawe akcje w ostatnich 30 minutach to pozytywne momenty w tym spotkaniu. Mimo ubytków kadrowych i krótkiej ławki rezerwowych potencjał w moim zespole jest ogromny. Przed nami mecze z Orłem Ząbkowice, Zagłębiem i Śląskiem Wrocław, z którymi w pierwszej rundzie nie zdobyliśmy punktów.Obecnie gramy zdecydowanie lepiej i jestem przekonany, że w tych meczach zapunktujemy – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

KS Polkowice – Ślęza 3:0 (1:0)
Bramki: Świdwa, Konefał, Suchora

KS Polkowice: Furtak, Żurkowski, Tański, Górecki, Wasieńko, Sołtys (Jankowski), Leśniewski, Suchora, Olszewski, Konefał, Świdwa (Białocerkiewicz)