Wyniki drużyn młodzieżowych

Za nami kolejna seria spotkań z udziałem polkowickiej młodzieży. Miniony weekend był wyjątkowy, bowiem wszystkie nasze zespoły sięgnęły po komplety punktów! Poniżej prezentujemy krótkie relacje z tych meczów:

Liga Dolnośląska Juniorów:
Podopieczni Waldemara Jedynaka pokonali na swoim stadionie Orła Ząbkowice Śląskie 4:1. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Radosław Karpiński (2 gole), Mateusz Pietruszka i Mateusz Surożyński. Spotkanie rozegrano w ramach 7. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Dzięki tej wygranej, polkowiczanie z dorobkiem 12 punktów, awansowali na 6. miejsce w ligowej tabeli. W następnym meczu juniorzy KS Polkowice zmierzą się z Parasolem Wrocław. Spotkanie odbędzie się 5 października o godz. 11 na bocznej płycie stadionu przy ul. Kopalnianej 4.

Skład KS Polkowice: Sędziak – Cieśla (Pietruszka), Seta, Dybizbański, Bekieszczuk, Drążek (Cios) Nowakowski, Czerep, (Pietrzak), Surożyński, Drzazga (Karpiński), Michalak (Jurak).

Liga Dolnośląska Młodzików:
Polkowiccy młodzicy pokonali na wyjeździe Chojnik Jelenia Góra 3:0. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Kamil Grygiel (2 gole) i Dawid Staniecki. Spotkanie rozegrano w ramach 3. kolejki Ligi Dolnośląskiej Młodzików.

Pierwszy gol dla KS-u padł w 22. minucie. Wówczas doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem jeden z zawodników Chojnika złapał piłkę rękami po podaniu od bramkarza w samym polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił kapitan polkowickiego zespołu – Kamil Grygiel i było już 1:0. Po tym trafieniu zielono-czarni poszli za ciosem i po czterech minutach bramkarz z Jeleniej Góry musiał ponownie wyjmować futbolówkę ze swojej bramki. Autorem drugiego trafienia dla KS-u okazał się Dawid Staniecki, który skutecznie zamknął dośrodkowanie od Patryka Morawskiego. Po zmianie stron polkowiczanie zupełnie przejęli inicjatywę. Swoją przewagę potwierdzili trzecim trafieniem. Wówczas strzałem w długi róg popisał się Kamil Grygiel. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla KS Polkowice. – Mecz był bardzo emocjonujący z uwagi na pełne zaangażowanie zawodników obu drużyn. Pragnę serdecznie podziękować swoim podopiecznym za walkę. Dziękuje również licznie przybyłym rodzicom, którzy poświęcili niemal całą sobotę, aby dopingować nasz zespół – mówił po meczu Krzysztof Wadas, trener polkowickich młodzików.

Skład KS Polkowice: Krystecki Adrian – Bunkiewicz Mateusz, Turek Michał, Kołodziej Piotr, Morawski Patryk, Nalichowski Hubert, Grygiel Kamil, Staniecki Dawid, Wilczyk Emanuel, Malik Adrian, Mazurkiewicz Oskar, Kuriata Kamil, Nikiforuk Jakub, Bresso Jakub, Cyran Gracjan, Mielczarek Michał.

Dolnośląska Liga Trampkarzy:
Polkowiccy trampkarze pokonali na wyjeździe Chojnik Jelenia Góra. Bramki dla zielono-czarnych strzelali: Dawid Gudalewicz i Kacper Osiadły. Spotkanie odbyło się w ramach 3. kolejki Dolnośląskiej Ligi Trampkarzy.

Od pierwszych minut spotkanie stało na wysokim poziomie. Nie brakowało w nim ciekawych zagrań czy sytuacji podbramkowych. Mimo to dopiero po zmianie stron padły bramki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Dawid Gudalewicz, który pewnie wykończył ładną akcję KS-u. Odpowiedź Chojnika była natychmiastowa bowiem po dwóch minutach było już 1:1. Stracona bramka nie podłamała polkowiczan, którzy przeprowadzili kluczową dla losów tego spotkania akcję. W sytuacji „sam na sam” znalazł się Kacper Osiadły, który ze stoickim spokojem zdobył gola na wagę trzech punktów. Do końca meczu polkowiczanie mieli jeszcze co najmniej dwie szanse do zdobycia gola, ale zabrakło szczęścia lub precyzji przy wykończeniu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla KS Polkowice. – Drużyna zagrała naprawdę dobre spotkanie. Poradzili sobie z pressingiem gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli nam wyszarpać komplet punktów. Cieszymy się z tego zwycięstwa. Mamy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu również sięgniemy po komplet punktów – mówił po meczu Konrad Janczak, trener polkowickich trampkarzy.

Skład KS Polkowice: Klemenski – Golinczak, Kocik, Kleczek, Medyński, Jeziorny, Frankowski, Osiadły, Zdebiak, Kaczmarek, Gudalewicz.
Na zmiany wchodzili: Surżkiewicz i Sledzkowski.

Klasa Okręgowa Trampkarzy:
Zespół prowadzony przez Andrzeja Wójcika rozgromił w Głogowie miejscowego Chrobrego aż 6:0. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Damian Budziński, Kamil Olszewski (obaj po 2 gole), Tomasz Pieprzyk i Dawid Kostek. Spotkanie rozegrano w ramach 4. kolejki Klasy Okręgowej Trampkarzy.

– Mimo korzystnego wyniku zagraliśmy najsłabszy mecz. Chrobry wystawił w tym spotkaniu zawodników z rocznika 2000, którzy zaprezentowali się z dobrej strony. W pierwszej połowie przeciwnik zmarnował dwie wyśmienite okazje do zdobycia gola, a po przerwie nie wykorzystał rzutu karnego. W naszej grze brakowało dokładności i skuteczności. Wprawdzie wygraliśmy 6:0, ale wynik mógł być zdecydowanie wyższy, gdybyśmy swoje sytuacje „sam na sam” potrafili zamienić na gole. Na uwagę zasługuje pierwszy występ naszego nowego zawodnika – Krystiana Turobosia oraz pełna kadra zespołu – 18 zawodników. – mówił po meczu Andrzej Wójcik, trener polkowickich trampkarzy. Po 4. kolejkach nasz zespół z dorobkiem 12 punktów zajmuje fotel lidera.

Skład KS Polkowice – Jakub Krzysiek, Ernest Kowal, Adrian Krawczyk, Borys Szatkowski, Damian Budziński, Andrzej Bieniek, Daniel Wójcik, Tomasz Pieprzyk, Krystian Turoboś, Mateusz Chrapko, Grzegorz Lasek.
Na zmiany wchodzili: Krystian Czajka, Jakub Kopaniecki, Dawid Kostek, Michał Malinowski, Kamil Olszewski, Piotr Zgała, Kamil Białasik.

Wyniki Ligi Turniejowej:

LIGA TURNIEJOWA ŻAKÓW ROCZNIK 2005:
Polkowiccy żacy zajęli 4. miejsce w turnieju rozegranym w Przemkowie.
W zawodach wzięło udział 8 zespołów. Polkowiczanie zajęli drugie miejsce w grupie, wygrywając dwa mecze po 3:0 – z Chojnowianką Chojnów
oraz Odrą Ścinawa. Sześć bramek dla naszego zespołu zdobył Bartłomiej Kot. Porażka z Prochowiczanką nie pozwoliła polkowiczanom awansować
do finału. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się gospodarze z Przemkowa, którzy pokonali KS Polkowice 2:0.

Liga Turniejowa Orlików:
Podopieczni Sebastiana Szymańskiego zajęli 3. miejsce w turnieju rozgrywanym w Przemkowie. Na uwagę zasługuje fakt, że nasz zespół był najmłodszym uczestnikiem zawodów.

Zanim polkowiczanie zagrali w meczu o trzecie miejsce, pokonali zespół z Łagoszowa (dwa gole Oliviera Macały i jeden Jakuba Lasota) i zremisowali z Zametem Przemków 1:1 (gol Jakuba Lasoty). W spotkaniu o brązowy medal wygrali 1:0 z Płomieniem Radwanice. Zwycięskiego gola dla zielono-czarnych zdobył Jakub Lasota.