Mapa strony

Wyniki drużyn młodzieżowych

Za nami kolejna seria spotkań z udziałem polkowickiej młodzieży. Poniżej prezentujemy krótkie relacje z tych meczów:

 

Liga Dolnośląska Juniorów:

Podopieczni Waldemara Jedynaka pokonali na wyjeździe AKS Strzegom 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Cios. Spotkanie rozegrano w ramach 10. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów. W następnym meczu nasz zespół zmierzy się na swoim stadionie z FC Wrocław Academy.

 

Skład KS Polkowice: Sędziak- Cieśla, Kwiecień, Seta, Dybizbański, Drążek, Nowakowski (Pietrzak)(Żelem), Czerep, Surożyński, Cios, Michalak (Kubina).

 

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych:
Polkowiccy juniorzy młodsi przegrali w Złotym Stoku 3:2 z miejscową Unią. Jedynego gola dla KS Polkowice zdobył Dawid Świdwa. Drugi gol dla zielono-czarnych padł po samobójczym trafieniu gospodarzy. Spotkanie rozegrano w ramach 10. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. – To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Nie wykorzystaliśmy swoich szans i wróciliśmy do Polkowic bez punktów. Rozmawiałem już z zawodnikami o popełnionych błędach. Mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu zagramy zdecydowanie lepiej – mówił po meczu Hubert Urbański, trener polkowickich juniorów. W następnym meczu nasz zespół zagra z FC Academy Wrocław.

 

Skład KS Polkowice: Grabiec, Wasieńko, Husar, Żurkowski, Świdwa, Tkaczyk, Suchora, Sadowski, Robak, Smolczewski, Tkacz
Rezerwa: Bielecki, Szczypiński, Olszewski, Jankowski, Wadas.

 

Klasa Okręgowa Trampkarzy:
Podopieczni Andrzeja Wójcika rozgromili aż 10:1 Orlę Wąsosz. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Dawid Kostek (5 goli), Piotr Zgała ,Krystian Turoboś, Damian Budziński, Michał Malinowski i Grzegorz Lasek. Spotkanie rozegrano w ramach 7. kolejki Klasy Okręgowej Trampkarzy.

Początek spotkania nie zwiastował tak wysokiej wygranej polkowiczan, bowiem goście rozpoczęli z wysokiego „C”. Na szczęście dobrze dysponowany między słupkami Jakub Grzesiek uratował KS przed utratą bramki. Wzmożone ataki Orli zadziałały na gospodarzy niczym płachta na byka, ponieważ do ostatniego gwizdka przejęli inicjatywę na boisku i z każdą upływającą minutą skutecznie punktowali rywala. Do przerwy padły cztery bramki dla zielono-czarnych. Po zmianie stron podopieczni Andrzeja Wójcika dołożyli jeszcze sześć trafień. Goście cały czas dążyli do strzelenia honorowej bramki, co udało im się dzięki indywidualnej akcji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS-u 10:1. Po siedmiu kolejkach nasz zespół z dorobkiem 18 punktów zajmuje fotel lidera. – Z każdym meczem widać, że mój zespół nabiera wiary w siebie, co przekłada się na dobrą i pomysłową grę. Mam nadzieję, że udana passa potrwa do końca sezonu – mówił po meczu Andrzej Wójcik, trener polkowickich trampkarzy.

 

Skład KS Polkowice: Krzysiek- Kowal, Krawczyk, Szatkowski, Zgała, Turoboś, Malinowski, Białasik, Kostek, Lasek, Chrapko, Budziński, Bieniek.